English
یکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

85 درصد نیروی برق در سیستان و بلوچستان در بخش خانگی مصرف می شود

85 درصد نیروی برق در سیستان و بلوچستان در بخش خانگی مصرف می شود
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون 85در صد نیروی برق مصرفی در این استان را بخش خانگی مصرف می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا محمد باغبانی افزود: شرکت برق منطقه ای استان با پیروی از فرمایش مقام معظم رهبری، اصلاح الگوی مصرف را در اولویت برنامه های امسال خود قرار داده است.
وی گفت: با کاهش 50 درصدی مصرف برق در سیستان و بلوچستان، اصلاح الگوی مصرف به معنای واقعی عملی شد بطوری که بار برق مصرفی استان از 13 و دو دهم درصد در سال گذشته به شش و یک دهم درصد در سالجاری کاهش یافته است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان از جمله اقدامهای انجام شده در زمینه اصلاح الگوی مصرف و کاهش بار مصرف برق را توزیع یک میلون و 300 هزار لامپ کم مصرف در استان ذکر کرد.
وی اظهار داشت: پلیس برق برای نخستین بار در این استان تشکیل شد و به عنوان الگویی شایسته، در سراسر کشور راه اندازی و مورد استفاده قرار گرفت.
او ادامه داد: با تلاش پلیس برق، تلفات برق در سیستان و بلوچستان از 30 درصد سال در 87 به 21 و پنج دهم درصد در سالجاری کاهش یافت.
وی افزود: اکنون مصرف برق سیستان و بلوچستان در زمان پیک مصرف 930 مگاوات است که 760 مگاوات آن در خود استان تولید می شود.
او ادامه داد: بیشتر برق تولیدی سیستان و بلوچستان توسط نیروگاههایی با سوخت مازوت و گازوییل تولید می شود.
وی بیان کرد: برای تولید دو کیلووات برق، یک لیتر گازوییل مصرف می شود که هر لیتر آن برای اداره برق 450 تومان جدای از سایر هزینه های حمل و نقل و غیره، هزینه در بر دارد.
او افزود: این در حالی است که تولید سه کیلووات برق با یک مترمکعب گاز حدود 60 تومان هزینه دارد لذا اگر برق سیستان و بلوچستان به شبکه سراسری وصل شود بسیاری از هزینه ها کاهش پیدا می کند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: در صورت راه اندازی خط لوله گاز عسلویه به ایرانشهر این آمادگی را داریم که نیروهای بخار و دیزل ایرانشهر را برای کاهش هزینه های ملی به گازسوز تبدیل کنیم.
وی افزود: هم اکنون برق استان جدای از نیروگاههای موجود، از طریق سه خط انتقال سراسری تامین می شود.
باغبانی با بیان اینکه خط انتقال 400کیلوولت بیرجند _ زاهدان در حال اجرا است گفت: کاهش بسیاری از هزینه های دولت در بخش برق سیستان و بلوچستان نیازمند تسریع در راه اندازی این خط انتقال برق است.
وی ادامه داد: این طرح از مصوبه های دولت در دور نخست سفر رییس جمهور به سیستان و بلوچستان است که با پیشرفتهای کنونی در سه ماهه نخست سال 89 به بهره برداری می رسد.
او بیان کرد: با بهره برداری از این خط جدای از تامین بسیاری از نیازهای برق، نیروگاههای دیزل به صورت آماده باش در می آیند و تنها در مواقع ضروری و تابستان آن هم در شب از آنها استفاده می شود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان افزود: با تدوین برنامه های ویژه به دنبال تبیین سیاستهای اصلاح الگوی مصرف در بین دانش آموزان نیز هستیم.
وی ادامه داد: همچنین پلیس برق که ابداع آن در کشور سیستان و بلوچستان بود با جدیت بکار خود ادامه می دهد.
اکنون سیستان و بلوچستان دارای 490 هزار و 910 مشترک برق با تعرفه های مختلف است.

ایرنا
۲۲ اسفند ۱۳۸۸ ۱۶:۰۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.