English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آب کمیاب می شود

آب کمیاب می شود
دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: هر روز میلیونها تن فاضلاب تصفیه نشده و مواد زائد صنعتی و کشاورزی به سیستمهای آب جهان وارد می شود و به همین دلیل آب پاکیزه کمیاب شده و با افزایش تغییرات آب و هوایی کمیابتر هم می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، بان کی مون در پیامی به مناسبت روز جهانی آب با اشاره به اینکه آب، منبع حیات و ارتباط بین همه موجودات زنده کره زمین است گفت: آب به طور مستقیم به همه هدفهای ملل متحد از جمله بهبود سلامت مادران و فرزندان و نیز امید به زندگی، افزایش مشارکت زنان، امنیت غذایی، توسعه پایدار و سازگاری و کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی مربوط است. به همین دلیل شناخت این ارتباط ها منجر به نامگذاری سال های 2005 تا 2015 به عنوان دهه "آب برای زندگی" شد.

دبیرکل سازمان ملل افزود: ثابت شده که منابع آب حیاتی ما، کاملا تجدیدپذیر اما به شدت آسیب پذیر و در خطر هستند. از سوی دیگر، نیاز جمعیت رو به رشد به آب برای تامین غذا، مواد خام و انرژی به شدت با نیاز طبیعت به آب برای پایداری اکوسیستم آسیب دیده - که ما به آن وابسته ایم - رقابت می کند.
 
وی تصریح کرد: هر روز میلیونها تن فاضلاب تصفیه نشده و مواد زائد صنعتی و کشاورزی به سیستم های آب جهان وارد می شود، به همین دلیل، آب پاکیزه کمیاب شده و با افزایش تغییرات آب وهوایی کمیابتر هم می شود.
 
بان کی مون در بخش دیگری از پیام خود گفت: نام روز جهانی آب امسال "آب پاک برای جهان سالم" انتخاب شده تا تاکید کند که هم کیفیت و هم کمیت منابع آب در خطر است.
 
وی تاکید کرد: تعداد مردمی که به دلیل استفاده از آب ناسالم می میرند از تمام دیگر انواع خشونت از جمله جنگ بیشتر است. این مرگها یک چالش در برابر انسانیت و نیز باعث از بین رفتن تلاشهای بسیاری از کشورها برای توسعه ظرفیت های خود است.
 
دبیرکل سازمان ملل متحد در پایان پیام خود با اظهار نظری مثبت عنوان نموده است: جهان می داند که چطور این چالشها را حل کرده و امانتدار بهتر منابع آب برای آیندگان باشد. آب محور همه هدفهای توسعه ای ما است. همچنان که به نیمه دهه بین المللی "آب برای زندگی" می رسیم و نگاهی به اهداف توسعه هزاره سوم (MDG) می اندازیم می خواهیم منابع آب را برای همه زندگیهای زمین حفظ کنیم.
خبرگزاری مهر
۲ فروردین ۱۳۸۹ ۱۳:۵۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.