English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۵۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

امکان صرفه جویی 93 درصدی در آب شرب همدان وجود دارد

امکان صرفه جویی 93 درصدی در آب شرب همدان وجود دارد
در زمان حاضر هر شهروند همدانی حدود 300 لیتر آب در شبانه روز مصرف می کند که فقط حدود هفت درصد از این مقدار ضروری است و بقیه آن در بخش هایی مورد استفاده قرار می گیرد که قابل صرفه جویی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: شهروندان همدانی می توانند تا 93 درصد در مصرف آب شرب صرفه جویی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "علی رحیمی فر" با یادآوری لزوم صرفه جویی آب توسط مشترکان همدانی، اظهار داشت: در زمان حاضر هر شهروند همدانی حدود 300 لیتر آب در شبانه روز مصرف می کند که فقط حدود هفت درصد از این مقدار ضروری است و بقیه آن در بخش هایی مورد استفاده قرار می گیرد که قابل صرفه جویی است.
وی تصریح کرد: چنانچه ما بخواهیم جزو 48 کشوری که تا سال 2050 دچار بحران شدید کم آبی می شوند نباشیم، باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم.
مدیر عامل آبفای استان همدان با تشریح وضعیت جهانی آب، افزود: براساس گزارش سازمان های جهانی، تامین آب به عنوان جدی ترین بحران در سال های آینده گریبانگیر کشورهای جهان خواهد شد و این در حالی است که هم اکنون افزون بر 1/1 میلیارد نفر در جهان به آب شرب بهداشتی دسترسی ندارند. 
وی گفت: بنا بر این گزارش و با بررسی های صورت گرفته تا سال 2020 دسترسی انسان ها به آب به یک سوم سطح کنونی کاهش خواهد یافت که با این روند تا سال 2050 میلادی 48 کشور با جمعیتی معادل دو میلیارد نفر با تنش آبی شدید روبرو خواهند بود.

سایت خبری وزارت نیرو
۷ فروردین ۱۳۸۹ ۱۴:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.