English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۴۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آغاز بهره برداری از طرح عظیم آبرسانی به بندرلنگه در آینده نزدیک

آغاز بهره برداری از طرح عظیم آبرسانی به بندرلنگه در آینده نزدیک
این طرح یکی از طرح های بزرگ توسعه آبرسانی بین حوزه ای است که آب را از سد کوثر و با عبور از شهرهای استان خوزستان و حاشیه خلیج فارس به بندر لنگه می رساند.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از آغاز بهره برداری رسمی از طرح عظیم آبرسانی به بندر لنگه در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "محمدرضا عطارزاده" گفت: این طرح یکی از طرح های بزرگ توسعه آبرسانی بین حوزه ای است که آب را از سد کوثر و با عبور از شهرهای استان خوزستان و حاشیه خلیج فارس به بندر لنگه می رساند.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد: تا پایان امسال طرح انتقال آب از سرشاخه های دز به شهرهای مسیر از جمله خوانسار، خمین و شهر مقدس قم به بهره برداری برسد.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در ادامه اقدام های مهم بخش آب کشور را در سال گذشته برنامه ریزی درست بهره برداری از آب، کنترل و سازماندهی مخازن آب و جلوگیری از تلفات آب در سال اصلاح الگوی مصرف اعلام کرد.
وی افزود: در سال گذشته با ارتقای فناوری در راستای افزایش بهره وری گام های موثری برداشته شد و توانستیم با استفاده بهینه از بارش ها از این رحمت الهی بهره مند شویم.
وی با اشاره به خشکسالی دو سال اخیر، مدیریت آب را در این مدت بدون مشکلات بحران زا دانست و تاکید کرد: با همراهی مردم، مسئولان و رسانه ها، اقدام های موثری انجام شد به نحوی که باعث شد در سال آبی جاری با بارش رحمت الهی مشکلات کمتر و ذخایر آبی بیشتر شود و امید است با تلاش بیشتر نه تنها در حوزه آب شرب بلکه در بخش آب کشاورزی هم از آب سالم بهره مند شویم. 
عطارزاده با اشاره به ضرورت کاهش قیمت تمام شده آب، قرار گرفتن آب را در بسته هدفمند کردن یارانه ها اقدام مهم سال گذشته برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها، مشکلات مردم کمتر شود و در نتیجه اجرای این قانون طرح های نیمه تمام با مشارکت مردم و سرمایه گذاران تکمیل شود.
وی با اشاره به اجرای اصل 44، شرایط اخیر بخش آب کشور را یادآور شد و گفت: با توجه به وضعیت آب در دو سال گذشته امکان مشارکت سرمایه گذاران کمتر فراهم شد که امید است با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در سال 89 گام های موثرتری برداریم و با توسعه روش های حاکمیتی برای اداره آب کشور برنامه ریزی را انجام دهیم و امور تصدی را به مردم واگذار کنیم.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در ادامه با اشاره به نامگذاری سال 2010 میلادی به نام "آب پاک برای جهان سالم"، تصریح کرد: سالانه حدود دو میلیارد نفر از مردم جهان در معرض آلودگی آب و بیماری قرار می گیرند که ضروری است محققان و خبرگان حوزه آب در کشور در راستای تامین آب سالم و راه های افزایش کیفیت آب در اغلب نقاط کشور تحقیق و بررسی کنند.
سایت خبری وزارت نیرو
۸ فروردین ۱۳۸۹ ۱۱:۱۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.