English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۸:۳۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تاکید آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی بر استفاده صحیح از آب و برق

تاکید آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی بر استفاده صحیح از آب و برق
با توجه به محدودیت منابع انرژی در کشور لازم است که مصارف در حد اعتدال باشد و مردم در این زمینه دقت و توجه کافی را داشته باشند.
یکی از مراجع عظام تقلید در قم بر لزوم استفاده صحیح از آب و برق تاکید کرد و گفت: باید شعور دینی و فهم مذهبی مردم در این زمینه فعال باشد که در این صورت در استفاده از آب و برق و سایر نعمت‌ها دقت لازم را خواهند کرد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، آیت‌الله العظمی "لطف‌الله صافی گلپایگانی" امروز (شنبه) در دیدار اعضای کمیته انسجام بخشی وزارت نیرو در قم، آب و برق را از ارکان تمدن بشری دانست و اظهار داشت: بر همگان لازم است تا از این نعمت‌های الهی به نحو صحیح استفاده کنند و از اسراف و تبذیر بپرهیزند.
وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع انرژی در کشور لازم است که مصارف در حد اعتدال باشد و مردم در این زمینه دقت و توجه کافی را داشته باشند.
این مرجع تقلید با بیان اینکه اسراف و تبذیر در مصرف آب و برق و سایر نعمت‌های خدادادی شرعا جایز نیست، به دستورات اسلامی در این زمینه اشاره و تاکید کرد: باید شعور دینی و فهم مذهبی مردم در این زمینه فعال باشد که در این صورت در استفاده از آب و برق و سایر نعمت‌ها دقت لازم را خواهند کرد.
وی کاهش شدید حجم ذخیره آب سد 15 خرداد را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: کمبود آب در سد از مدت‌ها قبل مورد توجه ما قرار گرفته است و در این خصوص ناراحت هستم و غصه می‌خورم که امیدوارم با بارش رحمت الهی این نگرانی رفع شود.
آیت‌الله صافی‌گلپایگانی رعایت صرفه جویی را به نفع تمام جامعه دانست و اظهار داشت: برای شکر نعمت‌های خدادادی لازم است تا از این نعمت‌ها به نحو صحیح استفاده و از مصرف بیهوده پرهیز شود.
وی گفت: ضرورت دارد تا استفاده از آب و برق بر اساس ضوابط تعیین شده باشد و همه باید خود را در این زمینه مسئول بدانند زیرا این مهم به مصلحت اجتماع است.
این مرجع تقلید افزود: استفاده از نعمت‌‌ها و مواهب الهی باید به گونه‌ای باشد که در آن مصالح تمام مردم در نظر گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: کسانی که در استفاده از نعمت‌های الهی تنها به فکر خویش هستند از بلوغ فکری برخوردار نیستند زیرا بلوغ فکری و دینی بر این مهم استوار است که انسان در تمام امور مصلحت تمام جامعه را در نظر بگیرد.
آیت‌الله صافی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه ویژه به محرومان و مستضعفان شد و تاکید کرد: باید برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای انجام شود که به اقشار ضعیف جامعه فشار وارد نشود. 
سایت خبری وزارت نیرو
۱۴ فروردین ۱۳۸۹ ۲۰:۱۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.