English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۳۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رفع موانع تولید با اصلاح برخی مواد قانون کار

رفع موانع تولید با اصلاح برخی مواد قانون کار
وزیر کار و امور اجتماعی از نهایی شدن تدوین سند توسعه اشتغال کشور در نیمه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)"دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی" با اشاره به این که تدوین سند اشتغال و مشخص ساختن سهم بخش ها در ایجاد فرصت های شغلی از اولویت های کاری وزارت کار و امور اجتماعی است افزود: شرح خدمات سند توسعه اشتغال تدوین شده و در مرحله انتخاب مشاور قرار داریم و امید داریم در نیمه اول سال ۸۹ ، سند ملی ، استانی ، شهرستانی ، بخش و دهستانها نهایی شود .
وی افزود : در این سند متناسب با مزیت های نسبی ، نیروی انسانی مالی و اقلیمی و سایر توانمندیها ، ظرفیت های سرمایه گذاری تعیین می شود و با این اقدام یک برنامه ریزی جامع ، هدفمند و منطقی را صورت می دهیم تا فعالیت های سرمایه گذاری و اشتغال در کشور پایدار ، مولد و اثر بخش توسعه یابد .
 وی عزم مسوولان کشور را برای رفع معضل بیکاری جدی دانست و با اشاره به تدوین برنامه های مناسب در شورایعالی اشتغال افزود : در مدت کوتاه که از فعالیت دولت دهم می گذرد ، جلسات شورایعالی اشتغال ، هر هفته تشکیل شده است .
 وزیر کار و امور اجتماعی از اصلاح نظام آموزش های مهارتی و صلاحیت فنی و حرفه ای برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت : تمامی مراکز مرتبط با آموزش های فنی و حرفه ای ادغام و سازمان ملی مهارت تشکیل می شود و این حرکت یک گام موفقیت آمیز در زمینه آموزش مهارتی است که یک مانع جدی در فرایند حل مشکل بیکاری است .
وی با اشاره به این که فارغ التحصیلان دانشگاهی به دلیل نداشتن مهارت آماده ورود به بازار کار نیستند ، اهتمام وزارت کار به آموزش های مهارتی را به عنوان حلقه مفقوده در توسعه اشتغال یاد آور شد و گفت : دارندگان مدارک دانشگاهی علم و دانش لازم را دارند اما یکی از ضعف های اصلی در این زمینه نبود توانمندی لازم برای تبدیل دانایی به ثروت است که این ضعف با مهارت آموزی و آموزش های تکمیلی برطرف می شود .
دکتر شیخ الاسلامی اجرای قانون کار ، تنظیم روابط کار ، صیانت از نیروی کار حفظ اشتغال موجود و آموزش نیروی انسانی آماده ورود به بازار کار و مشاغل را از وظایف اصلی وزارت کار و امور اجتماعی عنوان کرد و افزود: اشتغال از تعامل بازار کار با سایر بازارها در داخل و خارج از کشور شکل می گیرد و ایجاد اشتغال برعهده وزارت کار نیست .


رفع موانع تولید با اصلاح برخی موارد قانون کار دکتر شیخ الاسلامی در ادامه گفت : اصلاح و بازنگری بخشی از مواد قانون کار که با شناسایی دقیق ضعف های این قانون پس از بیست سال تجربه اجرایی شدن آن حاصل آمده است زمینه ساز توسعه سرمایه گذاری در کشور خواهد شد .
وزیر کار و امور اجتماعی در ادامه افزود : دولت محترم این اصلاحات را تصویب کرده است و در حال حاضر قانون کار برای بررسی و اصلاح نهایی در مجلس شورای اسلامی قرار دارد . که با تصویب آن بخشی از موانع توسعه سرمایه گذاری و اشتغال در کشور برطرف خواهد شد .
اکونیوز
۱۶ فروردین ۱۳۸۹ ۲۰:۲۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.