English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۳۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تولید 6 هزار مگاوات برق از نیروگاه های برق آبی خوزستان

تولید 6 هزار مگاوات برق از نیروگاه های برق آبی خوزستان
نخستین واحد نیروگاهی کارون چهار در فصل پاییز امسال وارد مدار شده و مابقی واحدها نیز به فاصله یک ماه یکی پس از دیگری به مدار سراسری خواهند پیوست.

معاون نیروگاه های برق آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران از برنامه ریزی برای تولید شش هزار مگاوات برق در سال جاری به ویژه پیک تابستان از نیروگاه های برق آبی خوزستان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، "سیدمسعود تقوایی" گفت: وضعیت بارش ها تا قبل از پایان سال گذشته مناسب بود اما در ابتدای سال جاری چندان رضایت بخش نبوده و ذخایر پر شده سدها در حال کاهش است.
وی با بیان آنکه سازمان آب و برق خوزستان متولی دو بخش تولید برق و تامین آب مطمئن برای شهرهای پایین دست سدهای منصوبه روی رودخانه های کارون، دز و کرخه است، افزود: با توجه به وضعیت بارندگی ها و وضعیت کارون چهار که در فروردین ماه امسال توسط رییس جمهوری آبگیری شد، بهره مندی شهرهای پایین دست از آب و برق مطمئن جزو اولویت های ما در تابستان سال جاری است.
تقوایی افزود: نخستین واحد نیروگاهی کارون چهار در فصل پاییز امسال وارد مدار شده و مابقی واحدها نیز به فاصله یک ماه یکی پس از دیگری به مدار سراسری خواهند پیوست. 
وی تصریح کرد: چنانچه بارش ها کمک کند و مطابق نیاز نیروگاهی باشد، واحدهایی از نیروگاه گتوند نیز وارد مدار خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به برنامه ریزی دفتر منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، بتوان به گونه ای عمل کرد که هم وضعیت کشاورزی و هم وضعیت آب طبق فرمایش مقام معظم رهبری براساس مدیریت صحیح و مدیریت مصرف پیش برود.
معاون نیروگاه های برق آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: با توجه به آبگیری سد نیروگاه کارون چهار ورودی آب به سد کارون سه کاهش یافته و همچنین نبود بارش های بهاری نیازمند یک مدیریت مصرف در پایین دست است تا با همکاری مردم و مدیریت حاکم بر مجموعه سازمان آب و برق خوزستان بتوان این سدها و مخازن را تا پایان شهریور به بهره برداری رساند.
وی با ضروری خواندن رعایت الگوی مصرف از سوی مردم استان خوزستان، تصریح کرد: در صورت تحقق این امر، مشکلی در زمینه تامین آب شرب، صنعتی، کشاورزی و تامین برق نخواهیم داشت.
تقوایی در رابطه با واگذاری نیروگاه های برق آبی به بخش خصوصی نیز گفت: تاکنون در خصوص برون سپاری نیروگاه ها به تصمیم گیری نهایی نرسیده ایم، اما برنامه ریزی خصوصی سازی براساس دستورالعمل ستاد معاونت آب و آبفای وزارت نیرو جزو اهداف است.
معاون نیروگاه های برق آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران خاطرنشان کرد: مقوله خصوصی سازی از نیروگاه های کوچک به عنوان پایلوت آغاز خواهد شد و به گونه ای پیش خواهیم رفت که از نظر نیروی انسانی و بهره وری حداکثر استفاده را ببریم. 
تقوایی همچنین از برگزاری همایش ها، نشست ها و پانل های فنی با حضور استادان و متخصصان دانشگاهی در سازمان آب و برق خوزستان با توجه به قابلیت های فنی موجود و تجربه 40 ساله این سازمان خبر داد.

سایت خبری وزارت نیرو
۱۷ فروردین ۱۳۸۹ ۱۶:۲۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.