English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۲:۳۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

موضوع تعیین تکلیف چاه‌های آب فاقد پروانه مجدداً بررسی می‌شود

موضوع تعیین تکلیف چاه‌های آب فاقد پروانه مجدداً بررسی می‌شود
در پی اعتراضات نماینده بهار و کبودراهنگ در مجلس موضوع تعیین تکلیف چاه‌های آب فاقد پروانه مجدداً بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس عیسی جعفری اظهار داشت: در سطح روستاهای مختلف کشور تعداد قابل توجهی چاه‌های کشاورزی وجود دارد که البته بخشی از آن‌ها دارای پروانه حفر و بعضی نیز فاقد آن هستند.
وی با بیان اینکه چاه‌های فاقد پروانه حفر چاه نیز به دو بخش تقسیم می‌شوند، افزود: یک بخش از آن‌ها چاه‌هایی است که از گذشته فعال بوده ولی صاحبان آن به خاطر دلایلی همچون عدم دسترسی به اخبار و اطلاعات مطروحه از جانب امور آب، برای اخذ پروانه حفر برای چاه مورد نظر اقدام نکرده‌اند.
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بخشی دیگر نیز ممکن است با وجود داشتن اطلاعات و اخبار لازم در این مورد به دلیل نداشتن درآمد چندان و یا مسائل این چنینی، برای تأمین آب مورد نیاز به منظور کشت و زرع خود اقدام به اخذ پروانه حفر نکرده‌اند.
وی ادامه داد: به همین دلیل مجلس به ویژه کمیسیون کشاورزی تصمیم گرفت برای رفع این مشکل و قانونمند کردن چاه‌های فاقد پروانه ظرف مدت زمان مشخص اقدامات مناسبی را انجام دهد.
جعفری ابراز داشت: ولی در حین بررسی این طرح یک نامه بدون طرح در کمیسیون کشاورزی، از سوی رئیس این کمیسیون به هیئت رئیسه مجلس داده شد که بر اساس آن دادن پروانه حفر به این چاه‌ها مشروط به اقدام کشاورز مربوطه به آبیاری تحت فشار در زمین خود باشد.
وی تصریح کرد: اعتراضی که بنده طی روز یکشنبه و همچنین سه‌شنبه هفته جاری در صحن علنی مجلس داشتم، این بود که نظر رئیس کمیسیون کشاورزی صرفاً یک نظر شخصی بوده و در جلسه تخصصی و کارشناسی کمیسیون کشاورزی مطرح نشده بود.
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این پیشنهاد در مجلس نیز رأی آورد، عنوان داشت: طی اعتراضات صورت گرفته، رئیس مجلس شورای اسلامی به بنده قول دادند که دستورات لازم به اداره کل قوانین برای بررسی مجدد بر روی این مسئله صورت پذیرد تا هدف مورد نظر از طرح این مورد محقق شود.
وی با بیان اینکه طرح تعیین تکلیف چاه‌های آب فاقد پروانه و تصویب پیشنهاد مطرح شده، نارضایتی‌هایی را در میان کشاورزان موجب شده، ابراز داشت: به نظر بنده یک کشاورز زمانی که روی زمین خود کار می‌کند دیگر نباید دغدغه‌‌هایی همچون تهیه سوخت، تأمین آن از بازار سیاه به خاطر نداشتن پروانه حفر، مسدود کردن چاه و... داشته باشد و لازم است تمام فکر و ذهن خود را معطوف تولید بیشتر کند که این مهم نیز در راستای رفع مشکلات این قشر از جامعه مطرح شد ولی به این شکل مورد تصویب قرار گرفت.
جعفری در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع رئیس مجلس قول دادند که این مسئله را پیگیری کنند تا امری خلاف آیین‌نامه رخ نداده باشد.

خبرگزاری فارس
۱۸ فروردین ۱۳۸۹ ۲۱:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.