English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۲:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کمبود آب در قم جدی است

کمبود آب در قم جدی است
معاون عمرانی استاندار قم با اشاره به استمرار خشکسالی طی سال‌های اخیر، کمبود آب در این استان را جدی دانسته و مدیریت تولید، توزیع و مصرف را تنها راه عبور از این مشکل عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از برنا، هوشنگ غلام‌زاده امروز به همراه مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب شهری، روستایی و آب منطقه ای و همچنین دبیر ستاد حوادث غیر مترقبه استان از پروژه خط انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم، سد کوچری، سد گلپایگان، سد 15 خرداد، تصفیه خانه آب قم و مرکز کنترل از راه دور تاسیسات آب و فاضلاب استان بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این پروژه‌ها قرار گرفت.
وی در حاشیه بازدید از پروژه انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم گفت: به حمدالله این پروژه با جدیت در حال پیشرفت است و امیدواریم با یاری خداوند و تامین به موقع اعتبارات، آب شیرین را تا پایان سال جاری به قم برسانیم.
معاون عمرانی استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استمرار خشکسالی در سال‌های اخیر در استان، کاهش شدید حجم ذخایر منابع آب استان را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: قطعا اگر در این زمینه مدیریت خوبی نداشته باشیم، با مشکل مواجه خواهیم شد.
وی وظیفه مسئولان و مردم را در زمینه مدیریت تامین، توزیع و مصرف آب مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: مسئولان استان درصدد هستند با اجرای پروژه‌‌های مختلف، این کمبود را جبران کنند تا مردم دچار مشکلات ناشی از کمبود آب نشوند.
غلام‌زاده در عین حال گفت: مردم نیز در این راستا باید با مصرف بهینه و پرهیز از اسراف، مسئولان را یاری کنند تا بحران خشکسالی و کمبود آب را با کمترین مشکلات سپری کنیم.
وی تاکید کرد: اگر مردم در مقطع کنونی به کمک مسئولان آب و آبفا استان نیایند، قطعا در ماه‌های گرم سال دچار مشکل خواهیم شد.
معاون عمرانی استاندار قم همچنین در نشستی با مدیرعامل، قائم مقام و معاون بهره‌برداری و کارشناسان شرکت آب و فاضلاب استان در جریان فعالیت‌های فن‌آورانه آبفا در مقوله آب شهری قرار گرفت و با اشاره به وضعیت اقلیمی و ناپایدار مصرف آب در استان قم تصریح کرد: اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته این تجربه را در اختیار آبفا گذاشته است تا بتواند به صورت مناسبت کار تامین و توزیع آب را در شهر قم انجام دهد.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه آب از نیازهای اساسی و اولیه مردم است باید سعی شود با مدیریت مناسب، مردم در این زمینه دچار مشکل نشوند.
غلام‌زاده همچنین خواستار اطلاع‌رسانی کم‌آبی در سطح استان از طریق رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما به مردم شد و از مدیران صدا و سیما و سایر رسانه‌ها خواست در این زمینه همکاری لازم را با شرکت آب وفاضلاب داشته باشند.
وی افزود: مردم باید با اطلاع از کمبود آب در استان، در زمینه مدیریت مصرف دقت کافی و لازم را داشته باشند.
معاون عمرانی استاندار در پایان اظهار داشت: با توجه به اهمیت تامین و توزیع آب، حوزه معاونت استانداری قم آماده هرگونه همکاری هم در هماهنگی با سایر دستگاه‌ها و هم در تامین اعتبارات کافی در این زمینه است تا شرکت آب و فاضلاب ماموریت مهم خود که تامین آب مناسب برای شهروندان است را با موفقیت به انجام برساند.

برنا
۲۱ فروردین ۱۳۸۹ ۱۹:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.