English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۴:۵۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سد شهربیجار سال 90 آبگیری می شود

سد شهربیجار سال 90 آبگیری می شود
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت : سد "شهربیجار" با ظرفیت 200 میلیون متر مکعب آب، در سال 90 آبگیری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا "جبار کوچکی نژاد" روز شنبه در اولین جلسه شورای اداری شهرستان رشت افزود: ساخت سد شهربیجار شهرستان رودبار از نظر مالی مشکل ندارد ، پارسال 33 میلیارد تومان اعتبار داشت و امسال هم همین میزان به آن اختصاص یافته است اما نگران کارهای جانبی سد و ممانعت های احتمالی هستیم.
وی اظهار داشت: این سد اولین سد استان گیلان بعد از انقلاب است که نیازمند همت فرمانداران رودبار و رشت است.
وی همچنین از اختصاص ردیف بودجه به کمربندی شهر رشت خبر داد و گفت : امسال 100 میلیارد تومان بودجه به این پروژه اختصاص یافته که ظرف سه سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی افزود: این کمربندی از امام زاده هاشم شروع تا خمام ، چوکام ، پیربازار ، سراوان و فومن ختم می شود که به صورت بزرگراه با امکانات خوب احداث می شود.
وی اظهارداشت : وضعیت مزار میرزا کوچک جنگلی در شان و منزلت استان نیست لذا از امسال دارای ردیف بودجه شد و در سال جاری 500 میلیون تومان اعتبار به آن اختصاص یافت.
وی ادامه داد: هر سال برای اجرای این پروژه اعتباری منظور می شود تا در آینده یک مجتمع بزرگ برای گردشگران خارجی و داخلی در این مکان ایجاد شود.
وی گفت : علاوه بر این برای احداث راه آهن رشت به قزوین که 23 درصد پیشرفت فیزیکی دارد امسال 127 میلیارد تومان اختصاص یافت که کافی نیست.
وی افزود: در سال گذشته نیز 70 میلیارد تومان اعتبار به این امر اختصاص یافت که قرار بود راه آهن رشت به قزوین در سال 1390 تحویل شود که به دلیل کافی نبودن اعتبارات این امر با تاخیر صورت می گیرد.
وی ادامه داد: 30 میلیارد تومان اعتبار نیز برای استفاده از برگشت آب مرداب انزلی از بالا دست اختصاص یافته که این آب برای آبیاری اراضی شالیزاری استان بسیار مناسب است.
وی افزود: پروژه قطار شهری رشت نیز در صحن علنی مجلس امسال رای نیاورد اما امسال زیر ساخت می رود و در بودجه سال آینده دارای ردیف بودجه ای خواهد شد.

ایرنا
۲۱ فروردین ۱۳۸۹ ۱۹:۵۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.