English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۳:۵۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سال 88 برای اقتصاد ایران سال پرباری بود

سال 88 برای اقتصاد ایران سال پرباری بود
وزیر امور اقتصادی و دارایی از بهبود شاخص‌های اقتصادی مانند تورم، مالیات، صادرات غیرنفتی، واردات و بورس در سال 1388 خبر داد. ما باید برای اداره کشور و افزایش شتاب رشد اقتصادی کشور شیوه‌ها و مدل اقتصاد کشور را تغییر بدهیم و این در سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی قانون شده و لازم‌الاجرا است، بنابراین ما مصمم و متعهد هستیم که مشکلات را برطرف کنیم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایلنا، "شمس الدین حسینی" با بیان آن‌که کشور در سال 1387 با بحران اقتصادی جهانی مواجه بود، اقتصاد کشور را به طور نسبی و مقایسه‌ای دارای وضعیت مطلوبی دانست.
وی با اشاره به کاهش تورم به نرخ 10/8 درصد، رشد 17 درصدی صادرات غیرنفتی، رشد 17 درصدی وزن و کاهش 1/5 درصدی ارزش واردات، بازدهی 57 درصدی بورس کشور، افزایش 14درصدی وصول مالیات نسبت به مصوب مجلس و پرداخت صد درصدی بودجه عمرانی، سال 1388 را برای اقتصاد ایران پربار دانست.
دبیر کارگروه طرح تحولات اقتصادی با بیان آنکه یکی از پیچ‌های اصلی مدیریت اقتصادی کشور بحث هدفمندکردن یارانه‌هاست، بر ضرورت توجه خاص صنعتگران کشور به مصرف انرژی و استفاده احسن از منابع موجود تأکید کرد.
وی افزود: ما در حالی 80 میلیارد دلار در سال یارانه انرژی می‌دهیم که کشور ترکیه به طور تناسبی دو برابر این عدد را مالیات وصول می‌کند.
حسینی افزود: ما باید برای اداره کشور و افزایش شتاب رشد اقتصادی کشور شیوه‌ها و مدل اقتصاد کشور را تغییر بدهیم و این در سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی قانون شده و لازم‌الاجرا است، بنابراین ما مصمم و متعهد هستیم که مشکلات را برطرف کنیم.
سخنگوی اقتصادی دولت در بخش دیگری از سخنان خود به جذب بخشی از منابع مالی مورد نیاز کشور از خارج بویژه هموطنان مقیم خارج از کشور تأکید کرد.
وی با اشاره به محدودیت‌های موجود بر سر راه جذب منابع خارجی بخشی از این محدودیت ‌ها را پیچیده بودن مراحل اجرایی دانست و افزود: برای تأسیس یک شعبه از بانک خارجی باید لایحه به مجلس ارائه شود، در حالی که در کشور ترکیه برای این کار تنها مجوز یک نهاد مالی مانند بانک مرکزی کافی است.
سخنگوی اقتصادی دولت به وصول مالیات حقه توسط سیستم مالیاتی کشور نیز اشاره کرد و گفت: دولت از کسی مالیات ناحق نمی‌گیرد و اگر خدای نکرده ممیزی بخواهد مالیات ناحق از کسی اخذ کند باید بررسی و به شدت برخورد شود.
حسینی درخصوص بخشودگی جرایم مالی نیز افزود: آنجا که وقوع جرایم ناشی از اراده نباشد باید به مؤدیان مالیاتی مساعدت شده و جرایم بخشیده شود.
ایلنا
۲۲ فروردین ۱۳۸۹ ۱۳:۱۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.