English
چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸, ۱۶:۵۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

انتخاب فناوری‌های مناسب برای کاهش مصرف آب مؤثر است

انتخاب فناوری‌های مناسب برای کاهش مصرف آب مؤثر است
به کارگیری روش‌های نوین مدیریتی منابع آب و آبیاری و همچنین به کار بردن دانش جدید در کشاورزی در استفاده‌ مناسب از آب مؤثر است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از باشگاه خبرنگاران نصر‌الله احسان نیا عضو مؤسسه تحقیقات فنی ‌و مهندسی کشاورزی با بیان این مطلب افزود: هر منطقه برنامه‌ ویژه‌ای برای مدیریت و استفاده‌ بهینه از آب را دارد و در بیشتر مناطق بهترین روش برای حفظ منابع آبی در کشور استفاده از آبیاری تحت فشار در مزارع است .
 وی با بیان اینکه با تقویت آب رودخانه‌ها و بستن سد‌ها می‌توانیم افزایش چاه‌های عمیق بپردازیم ، ادامه داد: با تقویت آب‌های بارانی و ساخت استخر‌های بزرگ برای جمع آوری ‌آب، از هدر رفتن آب جلو‌گیری به عمل می‌آید.
 احسان نیا تصریح کرد: تعیین الگوی کشت مناسب و تخصیص بهینه منابع آب در بخش کشاورزی از دیگر عوامل مصرف صحیح آب در بخش کشاورزی است.
 وی افزود: در برخی مناطق کشور با برنامه ریزی و ارائه الگوی مناسب آبیاری و اصلاح الگوی کشت و رواج کشت‌های گلخانه‌ای از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری می‌شود .
 احسان نیا گفت: با بهره‌وری متوسط مصرف آب که با به کار‌گیری روش‌های مناسب آبیاری صورت می‌گیرد از اتلاف آب کاسته می‌شود .
 عضو مؤسسه فنی و مهندسی کشاورزی خاطرنشان کرد: با در اختیار قرار دادن امکانات برای استفاده از روش‌های نوین آبیاری به کشاورزی می‌توانیم برای مصرف بهینه ‌آبیاری رسانیم ./

باشگاه خبرنگاران
۲۲ فروردین ۱۳۸۹ ۱۵:۵۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.