English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

باافتتاح تصفیه خانه فاضلاب گرگان 70درصد آب مصرفی بازیافت می شود

باافتتاح تصفیه خانه فاضلاب گرگان 70درصد آب مصرفی بازیافت می شود
سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان گفت: با افتتاح پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر گرگان می توان 70 درصد آب مصرفی شهروندان را بازیافت نمود و در بخش کشاورزی و صنعت مورد استفاده قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا "فرهاد طهماسبی" روز دوشنبه اضافه کرد: با توجه به این که مناطقی از استان گلستان در منطقه گرم و خشک قرار دارد،‌ کمبود آب شرایط خاصی را ایجاد می کند که با اجرای این پروژه می توان بخشی از مشکلات را در بخش های صنعت و کشاورزی رفع کرد.
وی در گزارشی از روند اجرای این پروژه اظهار داشت: طی دو سال اخیر روند اجرای پروژه های جمع آوری و شبکه تصفیه‌خانه فاضلاب گرگان تسریع شده است.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان گلستان همچنین از بهره برداری تصفیه خانه فاضلاب گرگان همزمان با سفر سوم ریاست جمهوری به این استان خبر داد.
وی گفت: مطالعات این پروژه ازسال 1379 شروع و عملیات اجرایی این پروژه بزرگ از سال 1382 با اجرای خط انتقال باقطر 1400 میلی متر به طول بیش از سه کیلومتر آغاز شد.
وی تصریح کرد: طول شبکه فاضلاب شهر گرگان بالغ بر 491 کیلومتر است که تاکنون بالغ بر 220 کیلومتر از آن اجراشده است.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری استان گلستان، افق طرح را، برای جمعیت 450 هزار نفری شهر گرگان بیان کرد و افزود: فاز اول تصفیه خانه فاضلاب این شهر، برای جمعیت 150 هزار نفر با ظرفیت تصفیه 26 هزارمترمکعب در شبانه روز به بهره برداری می رسد.
طهماسبی با اشاره به واگذاری انشعاب فاضلاب شهر گرگان گفت: تاکنون عملیات نصب سه هزار و 659 انشعاب فاضلاب خانگی برای 10هزار مشترک اجرا شده است.
یکی از سیاست های وزارت نیرو در سال های اخیر، ساماندهی سیستم جمع آوری، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب و احداث تصفیه خانه در مراکز استان ها می باشد و در استان گلستان، این مسئله به دلیل وجود 200 هزار مشترک، در رئوس برنامه های مدیران آب و فاضلاب استان قرار گرفته است.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری استان گلستان در پایان خواستار همکاری بیشتر برای پیگیری اعتبارات وام از بانک توسعه اسلامی جهت اجرای طرح فاضلاب شهر آق قلا شد.

ایرنا
۲۳ فروردین ۱۳۸۹ ۱۴:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.