English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

صرفه جویی 160 میلیارد ریالی در آب منطقه ای آذربایجان شرقی

صرفه جویی 160 میلیارد ریالی در آب منطقه ای آذربایجان شرقی
صرفه جویی 30 درصدی آب شرب در ساختمان های اداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی از نتایج اقدام های فرهنگی و مصرف خردمندانه کارکنان این شرکت بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی از صرفه جویی 160 میلیارد ریالی در نتیجه بازنگری مجدد و بکارگیری مهندسی ارزش در سدهای در دست اجرای این استان در سال گذشته خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "ارسلان هاشمی" گفت: این شرکت در سال 1388 و در راستای عملیاتی کردن شعار اصلاح الگوی مصرف با بازنگری مجدد و بکارگیری مهندسی ارزش در سدهای در دست اجرا، موفق به صرفه جویی حدود 160 میلیارد ریالی شد.
وی افزود: امسال نیز درصدد هستیم با پیروی از فرمایشات گهربار رهبر فرزانه انقلاب با همتی مضاعف برنامه های گذشته را تداوم داده و با استفاده از سایر راهکارهای نوین به ارتقای کیفی و افزایش بازده کاری در بخش سازه ای طرح های توسعه منابع آب همت گماریم.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی برای ارتقای آگاهی های عمومی جهت مصرف بهینه و خردمندانه انرژی در بین شهروندان، صرفه جویی 30 درصدی آب شرب در ساختمان های اداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی را از نتایج اقدام های فرهنگی و مصرف خردمندانه کارکنان این شرکت عنوان کرد.
هاشمس سپس اظهار داشت: بیشترین آب استحصالی استان آذربایجان شرقی با 88 درصد در بخش کشاورزی مصرف می شود. 
وی با اشاره به بازده 30 درصدی آب مصرفی در بخش کشاورزی استان افزود: 70 درصد این آب در جریان انتقال و توزیع به هدر می رود که امیدواریم با توجه به تاکید مقام معظم رهبری برای صرفه جویی حداقل 10 درصدی در بخش آب کشاورزی، با مشارکت کشاورزان و استفاده آنها از سامانه های نوین آبیاری از هدرفت آب جلوگیری کنیم.
وی با اشاره به اقدام های فرهنگی و آموزشی مستمر شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی در خصوص اصلاح الگوی مصرف با هدف مصرف بهینه از منابع آب استان در بخش های مختلف، گفت: سیاست های فرهنگی و غیرسازه ای این شرکت برای ارتقای آگاهی های عمومی بر این است که با استفاده از رسانه های رسمی مانند مطبوعات، خبرگزاری ها و شبکه صدا و سیمای استان و نیز رسانه های غیررسمی مانند برگزاری همایش های اطلاع رسانی، نشست های چهره به چهره و استفاده از مسئولان استانی و محلی، سیمای منابع آب آذربایجان شرقی را به طور گسترده برای بهره برداران منابع آب استان اطلاع رسانی کند.

سایت خبری وزارت نیرو
۲۳ فروردین ۱۳۸۹ ۱۶:۲۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.