English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۹:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ساماندهی چاه های کشاورزی نقش مهمی دراستفاده بهینه از منابع آبی دارد

ساماندهی چاه های کشاورزی نقش مهمی دراستفاده بهینه از منابع آبی دارد
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی چاه های کشاورزی غیرمجاز در سطح کشور نقش مهمی در استفاده بهینه از منابع آبی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا جلال محمودزاده اظهار داشت: استفاده بهینه از منابع آب و هدفمند کردن انرژی و یارانه ها از موارد مهم در سالجاری است.
وی گفت: برهمین اساس نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت نیرو را مکلف کردند تا برای چاه‌های آب کشاورزی فعال دردشت‌های ممنوعه آبی پروانه بهره برداری صادرکند.
وی افزود: با تصویب نمایندگان مجلس، وزارت نیرو موظف شد ضمن اطلاع‌ رسانی فراگیر و موثر به ذینفع ها ، طی دو سال تمام پس ازابلاغ این قانون، برای تمامی چاه‌های آب کشاورزی فعال فاقد پروانه واقع دردشت‌های ممنوعه آبی که قبل از پایان سال 1385 حفر و توسط این وزارتخانه و دستگاه‌های تابعه استانی شناسایی شده، براساس ظرفیت آبی دشت مرتبط، پروانه مناسب صادر کند.
عضو هیات رییسه کشاورزی مجلس یادآور شد: براساس این مصوبه، این صدور پروانه مشروط به اجرای آبیاری تحت فشار توسط متقاضی است.
محمودزاده گفت : با تصویب این قانون که با هدف ساماندهی مصارف آبهای سفره های زیر زمینی و صیانت ازآن صورت گرفته امکان بهره مندی اینگونه چاه های غیرمجاز از امکانات سوخت و برق دار شدن آنها فراهم خواهد شد.
وی اضافه کرد: برهمین اساس وزارت نیرو مکلف شده تا ظرف مدت پنج سال پس از تصویب این قانون و ازمحل منابع حاصل از هدفمند سازی یارانه‌ها، نسبت به برقی کردن تمامی چاه‌های آب کشاورزی در سراسرکشور اقدام کند.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شواری اسلامی افزود: هم اکنون یکهزار و 100 چاه غیرمجاز درسطح این شهرستان وجود دارد که با تصویب این قانون این تعداد چاه قادر خواهند بود از سوخت و امکانات برق دار شدن استفاده کنند.

ایرنا
۲۴ فروردین ۱۳۸۹ ۱۶:۳۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.