English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۰:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

500 میلون مترمکعب آب مصرفی در بخش کشاورزی صرفه جویی شد

500 میلون مترمکعب آب مصرفی در بخش کشاورزی صرفه جویی شد
سرپرست دفتر توسعه سامانه‏های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از صرفه جویی 500 میلیون مترمکعب آب مصرفی در بخش کشاورزش در سال اصلاح الگوی مصرف خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی معاونت آب و خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی، مهندس بهنام زاده با اشاره به این که در سال 88 در مجموع 109 هزار و 800 هکتار سیستم آبیاری تحت فشار در کشور اجرا شده است، گفت: از این میزان، 57 هزار و 784 هکتار به صورت آبیاری بارانی و 52 هزار و 16 هکتار به شیوه آبیاری قطره‏ای اجرا شده است.
وی گفت: استان فارس با 14 هزار و 865 هکتار، بیشترین و استان قم با 130 هکتار، کمترین میزان اجرا را در استفاده از سیستم‏های مختلف آبیاری تحتح فشار در سال 88 داشته‏اند.
سرپرست دفتر توسعه سامانه‏های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که در سال 88، 38 هزار متر هکتار شبکه فرعی آبیاری و زهکشی در کشور اجرا داشته است، خاطرنشان ساخت: 38 میلیون مترمکعب آب در اجرای این پروژه صرفه جویی به عمل آمده است.
مهندس بهنام زاده در ادامه با اشاره احداث و بهسازی 37 هزار و 90 هکتار کانال‏های آبیاری عمومی کشور در سال 88 گفت: از این میزان، استان خوزستان با 5 هزار و 405 هکتر، بیشترین و استان قم با 57 هکتار، کمترین عملکرد را داشته‏اند.
وی گفت: در سال حاری، برنامه ریزی هدف در اجرای طرح تجهیز کردن اراضی کشاورزی کشور به آبیاری تحت فشار، 150 هزار هکتار در نظر گرفته شده است که انتظار داریم با همکاری بهره برداران و بانک‏های عامل، این مهم تحقق یابد.
وی در پایان تصریح کرد: فعالیت‏های دفتر توسعه سامانه‏های نوین آبیاری، موجب رونق و ایجاد اشتغال در بخش لوازم و تجهیزات فنی - هندسی نیز در کشور شده است.

روابط عمومی معاونت آب و خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی
۲۵ فروردین ۱۳۸۹ ۱۷:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.