English
یکشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۸, ۰۷:۰۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

واگذاری شرکتهای دولتی به شبه دولتی علاج اقتصاد بیمار ایران نیست

واگذاری شرکتهای دولتی به شبه دولتی علاج اقتصاد بیمار ایران نیست
رئیس اتاق بازرگانی کشور گفت: باید امور دولت و سازمان های دولتی به بخش خصوصی واگذار شود و واگذاری آنها به سازمان های شبه دولتی علاج اقتصاد بیمار ایران نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، محمد نهاوندیان ظهر پنجشنبه در همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان خوزستان اظهار داشت: یکی از عوامل توسعه نیافتگی استان های کشور اتکای بیش از حد به اقتصاد دولت زده است.

وی افزود: در این خصوص استان خوزستان با مشکلی به مراتب بیشتر از سایر استانهای کشور مواجه شده است چرا که اکثر فعالیت های اقتصادی این استان توسط دولت انجام می شود و این استان از این بابت زیان های فراوانی دیده است.
 
نهاوندیان برای نمونه به ملی شدن صنعت نفت اشاره و تصریح کرد: وقتی نفت در 29 اسفند ماه سال 1329ملی شد، خوشحالی مردم از این بابت بود که منابع نفتی کشور به دست مردم رسیده است در حالیکه صنعت نفت به دست دولت افتاد و این عاملی برای توسعه نیافتگی کشور به دلیل اتکای بیش از حد دولت ها به درآمدهای نفتی است.
 
رئیس اتاق بازرگانی تاکید کرد: در این خصوص و برای بهبود این وضعیت باید یک حرکت اصلاحی در کشور صورت بگیرد و آن هم این است که ساختار اقتصاد کشور را از دولتی شدن به سمت خصوصی شدن و نه شبه دولتی شدن سوق داد.
 
نهاوندیان عنوان کرد: باید در این گونه همایش ها، مدیریت سرمایه گذاری را در دستور کار قرار داد و به سرمایه گذارن اطمینان لازم برای سرمایه گذاری در فرصت های ایران را داد و با مدیریت ریسک اطمینان لازم را به آنها بدهیم.
 
وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: نباید برای توسعه استانهای کشور از دیگر استان دقیقا تقلید کرد چرا که برای این کار باید ویژگی ها و پتانسیل های هر استان را مورد ارزیابی قرار داد.
 
نهاوندیان همچنین به همه استانداران کشور از جمله استاندار خوزستان پیشنهاد داد در کلیه جلسات اقتصادی حضور بخش خصوصی پر رنگ باشد تا بتوانیم سرمایه های آنها را به این بخش سوق دهیم.
 
همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان خوزستان با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی کشورهای آلمان، آفریقای جنوبی، عمارات، بحرین، پاکستان، ترکیه، چین، روسیه، مجارستان، هند، کویت، مالزی، عراق، قطر، تاجیکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و آذربایجان از قاره‌های اروپا، آسیا و آفریقا در شهرستان اهواز از دقایقی پیش در این شهرستان با هدف معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوزستان آغاز به کار کرده است.
خبرگزاری مهر
۲۶ فروردین ۱۳۸۹ ۱۷:۵۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.