English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

صنعتگران آب و برق ایران در بیش از 20 کشور فعالیت می کنند

صنعتگران آب و برق ایران در بیش از 20 کشور فعالیت می کنند
مدیران صنعت آب و برق تسهیلاتی را برای بازدید مردم از پروژه های مختلف این صنعت فراهم کنند تا مردم در جریان فعالیت های صورت گرفته قرار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو وزیر نیرو گفت: هم اکنون پروژه های صنعت آب و برق بیش از 20 کشور جهان با مشارکت و همکاری متخصصان ایرانی اجرا می شود.
به گزارش پایگاه خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" روز پنج شنبه (امروز) در همایش مدیران صنعت آب و برق کشور که با حضور دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری کشورمان برگزار شد، افزود: سریلانکا، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، الجزایر، ونزوئلا، اکوادور و ... ازجمله کشورهایی هستند که پروژه های صنعت آب و برق این کشورها با مشارکت صنعتگران ایرانی در حال اجرا است.
به گفته وی، ایران در زمان حاضر از پتانسیل و ویژگی های بالا و متخصصان ارزشمندی در زمینه صنعت آب و برق برخوردار است.
وی تامین مطمئن خدمات آب و برق در سراسر کشور، دستیابی به فناوری صنعت آب و برق و سدهای بزرگ و تصفیه خانه ها، صادرات برق به ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان و سایر کشورهای همسایه، کاهش رشد سالانه پیک مصرف برق و ... را از دستاورد های وزارت نیرو در دوره فعالیت دولت نهم و سال 88 برشمرد و اظهار داشت: با توزیع لامپ های کم مصرف یارانه دار و توسعه فرهنگ استفاده از این لامپ ها در کشور، 500 میلیون دلار در مصرف برق صرفه جویی شده است.
وی احداث سدهای جدید، آغاز آبگیری سد کارون 4 به عنوان یکی از سدهای بلند جهان، افزایش پوشش آب شرب در روستاهای کشور و پایان برق رسانی به روستاهای بالای 20 خانوار را ازجمله خدمات دولت دهم تاکنون عنوان کرد.
وزیر نیرو درخصوص اجرای اصل 44 قانون اساسی در صنعت آب و برق کشور نیز گفت: ساز و کارهای اجرای این اصل در صنعت آب و برق ایجاد و هیات واگذاری و کمیته های آن شکل گرفته است و با تصویب حدود 90 درصد از آیین نامه های اصل 44، بستر مناسبی برای واگذاری ها در این صنعت فراهم شده است.
وی با بیان آنکه اجرای این اصل هزینه های موجود را کاهش می دهد، بر لزوم بازنگری مقررات حاکم در شرکت های توزیع برق و آبفا درخصوص اصل 44 تاکید کرد و افزود: یکی از مواردی که باید مورد بازنگری قرار گیرد، نرخ خدمات ارایه شده از سوی این شرکت ها است.
نامجو درخصوص اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها نیز اظهار داشت: براساس اعلام رییس جمهوری، چنانچه مانعی برای وزارت نیرو در اجرای این قانون ایجاد شود، دولت به کمک این وزارتخانه خواهد آمد.
وی از مدیران صنعت آب و برق خواست: قیمت تمام شده و مصرف بی رویه آب و برق را کنترل کنند ضمن آنکه افزایش تعرفه مصارف تجاری و مصرف کنندگان پرمصرف از برنامه های وزارت نیرو در جهت کنترل مصرف است.
وزیر نیرو سپس با اشاره به تداوم خشکسالی های دوره ای و کاهش 10 درصدی بارندگی های کشور در سال آبی جاری در مقایسه با متوسط درازمدت، افزود: به دلیل فقدان ذخیره های برفی، دبی آب رودخانه در حال کاهش است و باید از هم اکنون خود را برای مدیریت هوشمندانه و تدبیر آگاهانه جهت گذر بدون مشکل از تابستان امسال آماده کنیم.
وی همچنین از مدیران صنعت آب و برق خواست: با توجه به تاکید رییس جمهوری، تسهیلاتی را برای بازدید مردم از پروژه های مختلف صنعت آب و برق کشور فراهم کنند تا مردم در جریان فعالیت های صورت گرفته قرار گیرند.
وی موضوع اشتغال را نیز از مسایل اصلی کشور اعلام کرد و گفت: ایران ظرفیت های تخصصی بالایی در بخش نیروی انسانی دارد که باید این ظرفیت ها در بخش های مختلف صنعت آب و برق به کار گرفته شود.
وزیر نیرو در ادامه اظهار داشت: در بودجه امسال این وزارتخانه، ظرفیت های مناسبی ازجمله فروش اوراق مشارکت و بحث کاهش یکهزار و 500 مگاواتی تلفات انرژی پیش بینی شده است.
وی همچنین بر لزوم توجه مدیران صنعت آب و برق به موضوع پدافند غیر عامل و اختصاص اعتبار مناسب به این بخش تاکید کرد.
نامجو در پایان گفت: تکالیف سنگینی بر دوش وزارت نیرو قرار گرفته است که باید با همدلی و همفکری این تکالیف انجام شود.

سایت خبری وزارت نیرو
۲۶ فروردین ۱۳۸۹ ۲۱:۵۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.