English
شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۷, ۰۲:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تشکیل پدافندغیرعامل و مدیریت بحران در وزارت نیرو

تشکیل پدافندغیرعامل و مدیریت بحران در وزارت نیرو
قائم مقام وزیر نیرو از تشکیل پدافندغیرعامل و مدیریت بحران با تخصیص 2 درصد از بودجه وزارت نیرو و اعتبارات داخلی این وزارتخانه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، حمیدچیت‌چیان، قائم مقام وزیر نیرو با اعلام این مطلب گفت: کمیته پدافندغیرعامل و مدیریت بحران با هدف تامین آب مورد نیاز مردم در زمان وقوع بحران‌های متخاصمانه و بلایای طبیعی در کشور تشکیل شده است تا در صورت وقوع بحران در سایر استان ها به مردم یاری رسانی کنند.
وی افزود: اعتبار مورد نیاز برای تشکیل پدافندغیرعامل و مدیریت بحران از محل بودجه و اعتبارات داخلی وزارت نیرو تامین شده و این کمیته شکل گرفته است.
قوی اظهار داشت: شرح وظایف کمیته پدافندغیرعامل تعیین و ابلاغ شده و به زودی ساختار مورد نیاز پدافندغیرعامل تصویب و به شرکت‌ها ابلاغ خواهد شد.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت تولید انرژی‌های نو در کشور اشاره کرد و گفت: در شرایطی که ما در اندیشه اقتصادی بودن و یا غیراقتصادی بودن تولید انرژی‌های نو هستیم کشورهایی مانند چین در سال 2009 ، 12 هزارمگا‌وات انرژی‌نو تولید کرده و میزان تولید انرژی‌های نو در آمریکا به دو برابر افزایش یافته است.
وی با اشاره به شرایط اقلیمی و سیاسی ایران خاطر نشان کرد: تولید انرژی‌نو برای کشور ما یک ضرورت محسوب می‌شود زیرا ما از لحاظ اقلیمی قادر به تولید این انرژی‌ها هستیم و به لحاظ سیاسی نیز تولید انرژی‌های نو برای ما یک ضرورت محسوب می‌شود. در زمان بلایای متخاصمانه تاسیسات ما بیشتر مورد آسیب قرار می‌گیرند، اما نیروگاه‌های تولید انرژی جدید این چنین نیست.
وی از تشکیل کارگروه خاصی برای تدوین راهبرد و اهداف کمی برای تولید انرژی‌های نو خبر داد و گفت: در این کارگروه باید بودجه‌بندی، مکانیزم و شیوه تولید انرژی‌های‌نو مشخص شود.
قائم مقام وزیر نیرو با بیان این مطلب که ساخت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی با راندمان 30 یا 40 درصد برای ما افتخار محسوب نمی‌شود، متذکر شد: در حال حاضر کشورهای دنیا اقدام به ساخت نیروگاه‌های CHP با راندمان 85 درصد کرده‌اند. اما ما همچنان در اندیشه ساخت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی متوقف شده‌ایم.
وی از مدیران صنعت برق کشور خواست تا 10 درصد از انرژی برق کشور را توسط انرژی‌های جدید تامین کنند. زیرا این اقدام موجب افزایش امنیت ملی ایران خواهد شد.
چیت‌چیان با اشاره به کاهش تلفات در بخش تولید برق گفت: اگر ما در تولید برق و انرژی از تکنولوژی‌های جدید استفاده کنیم به طور قطع میزان تلفات ما در این صنعت به حداقل خواهد رسید. در حالی که ما هنوز اندر خم یک کوچه باقیمانده‌ایم و صرفاً به تولید انرژی و برق با شیوه سیکل ترکیبی می‌اندیشیم.
وی در پایان خواستار تغییر در روند تولید انرژی در کشور شد و خاطر نشان کرد: ما در وزارت نیرو نیازمند اقدامات انقلابی و تحولی هستیم. زیرا با ادامه روند فعلی راه به جایی نخواهیم برد. بنابراین باید با تغییر در مسیر تولید انرژی و شیوه مدیریت، نقطه عطفی در صنعت آب و برق کشور ایجاد کنیم.

خبرگزاری موج
۲۷ فروردین ۱۳۸۹ ۱۰:۳۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.