English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۳:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آب منطقه ای استان تهران مسئولیت شکستگی لوله انتقال آب را رد کرد

آب منطقه ای استان تهران مسئولیت شکستگی لوله انتقال آب را رد کرد
مسئولان شرکت آب منطقه ای استان تهران مسئولیت شکستگی لوله انتقال آب سد طالقان به تهران و کرج که پنجشنبه هفته گذشته در رجایی شهر اتفاق افتاد را رد کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، این شکستگی حوالی ساعت 10 صبح روز پنجشنبه هفته پیش در خط لوله یک هزار و 800 میلیمتری انتقال آب از سد طالقان به تهران و کرج در "بلوار شهید موذن" رجایی شهر کرج رخ داد.

در اثر بروز این حادثه علاوه بر آبگرفتگی چند منزل مسکونی، مناطق رجایی شهر، شاهین ویلا، باغستان، حصارک بالا و حیدرآباد که از این خط انتقال استفاده را دچار مشکلاتی از جمله قطعی و افت شدید آب کرد.
در خصوص پذیرش مسئولیت این اتفاق، طبق اعلام شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران، این شرکت تنها وظیفه توزیع آب بین مناطق را عهده دار است و مسئولیت اصلی رسیدگی به این اتفاق برعهده شرکت آب منطقه ای استان تهران است.
این در حالیست که مدیر این شرکت، دو سازمان ذیربط را به طور یکسان مسئول حادثه فوق می داند.
انشعاب غیر مجازعلت اصلی حادثه ترکیدگی لوله انتقال آب در رجای شهر
پس از مصاحبه های صورت گرفته توسط خبرنگار مهر در کرج در خصوص علت واقعی حادثه ترکیدگی لوله انتقال آب سد طالقان به تهران و کرج با مسئولان آب منطقه ای استان تهران مشخص شد علت اصلی این حادثه انشعاب غیرمجاز از این خط انتقال در منطقه رجایی شهر است.
 
به گفته یکی از کارشناسان، این انشعاب به صورت غیرمجاز و توسط شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران برای استفاده ساکنان منطقه گرفته شده است.
 
اسدی فشار لوله آب در این خط انتقال را بین 18 تا 35 اتمسفر عنوان کرد و افزود: انشعاب گرفته شده از این خط لوله دارای استاندارهای کافی و لازم از جمله ضخامت مناسب نبوده است و همین امر نیز موجب بروز شکستگی شده است.
 
خسارات ناشی از ترکیدگی لوله انتقال آب کمالشهر هنوز معلوم نیست
 
این مسئول در خصوص شکستگی لوله انتقال آب در کمالشهر نیز اظهار داشت: علت این حادثه و میزان خسارات وارد ه در دست بررسی است و کارشناسان همچنان در حال بررسی اطلاعات دقیقی در این زمینه هستند.

اسدی افزود: میزان خسارات وارد آمده به منازل مسکونی، کارخانه رباط ماشین و میزان هدررفت آب از این لوله انتقال از جمله موارد قابل بررسی توسط کارشناسان شرکت آب و منطقا ای استان تهران است.

کارشناس شرکت آب منطقه ای استان تهران علت این اتفاق را خرابی شیر سوزنی این لوله عنوان کرد و بیان داشت: اطلاعات دقیق تر در این خصوص همچنان در دست بررسی است.
 
مشخص نیست که شانه از زیر بار مسئولیت خالی کردن در خصوص حادثه اخیر آب در بلوار موذن کرج از سوی دستگاه های ذیربط تا کی ادامه خواهد داشت و به کجا خواهد رسید.
 
در چنین شرایطی از دستگاه های ذیربط مسئول انتظار می رود در اسرع وقت به این امر رسیدگی کنند و اجازه ندهند که حادثه یادشده دوباره تکرار شود.
 
همچنین لازم است خسارتهای ناشی از حوادث آب در کرج در اسرع وقت جبران شود و خسارت دیدگان، خسارت مالی خود را به صورت تمام و کمال دریافت کنند. 
خبرگزاری مهر
۲۸ فروردین ۱۳۸۹ ۱۴:۲۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.