English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۱۸:۲۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

به دنبال سرعت بخشیدن به طرح‌های آبرسانی برای استفاده از ظرفیت‌های جدید آبی هستیم

به دنبال سرعت بخشیدن به طرح‌های آبرسانی برای استفاده از ظرفیت‌های جدید آبی هستیم
استاندار اصفهان، مسأله آب را موضوعی ملی و فرامنطقه‌ای دانست و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و تخصیص اعتبارات ویژه به دنبال سرعت بخشیدن به طرح‌های آبرسانی برای استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌های جدید هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، علیرضا ذاکر اصفهانی به تفاوت جلسات شورای اداری با جلسات شورای برنامه ریزی استان اشاره کرد و گفت: در شورای اداری، عموماً مسائل و دغدغه‌های دستگاه‌های اجرایی استان مطرح می‌شود؛ در حالی که در شورای برنامه ریزی مسائل تخصصی در کارگروه‌های مربوطه به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.
استاندار اصفهان با بیان این که دامن زدن به بحران آب تأثیر منفی بر روحیه مردم استان می‌گذارد، اظهار داشت: با وجود این باید اطلاع رسانی صحیح از برنامه ریزی‌های صورت گرفته در بخش مدیریت منابع آبی و ضرورت صرفه جویی به مردم ارائه و همکاری آنها در این بخش جلب شود.
ذاکر اصفهانی، مسأله آب را موضوعی ملی و و فرامنطقه‌ای دانست و گفت: برای برنامه ریزی در این بخش باید در سطح ملی و در تعامل با استان‌های همجوار، تمهیداتی برای مدیریت منابع آبی اندیشیده شود.
وی با اظهار امیدواری از این که با برنامه ریزی و تدبیر مناسب مدیران استان و مساعدت استان‌های همجوار مشکلات کم آبی استان اصفهان حل شود، افزود: مسأله کم آبی بر زندگی مردم استان به ویژه کشاورزان تأثیر زیادی گذاشته که در این بخش به دنبال اخذ مجوزهای لازم از بانک مرکزی برای امحال تسهیلات پرداخت شده به کشاورزان هستیم.
علیرضا ذاکر اصفهانی گفت: بخش عمده مشکلات کم آبی در استان ناشی از وقوع خشکسالی و افزایش جمعیت استان است؛ با این وجود باید منابع آبی موجود را مدیریت کرده و در بخش‌های مختلف اعم از کشاورزی، صنعتی و مصارف خانگی صرفه جویی را مدنظر قرار دهیم.
وی به اختصاص اعتبار 130 میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه قطار شهری اصفهان در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: علاوه برای این برای احداث قطار شهری بین اصفهان و شهرهای جدید، 27 میلیارد تومان تخصیص یافته تا بخشی از مشکلات حمل و نقل بین شهری حل شده و سرریز جمعیت به سمت شهرهای جدید جهت دهی شود.
استاندار اصفهان در بخش دیگری از سخنانش از دستگاه‌های اجرایی استان خواست آمادگی و هماهنگی لازم برای اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها را داشته باشند و افزود: در این خصوص باید با برنامه ریزی دقیق بسترهای لازم برای اجرای طرح در سطح استان فراهم شود.
وی به ثبات بخش معیشت مردم در روزهای نخست سال جاری اشاره کرد و با تقدیر از عملکرد دستگاه‌های ذیربط در این بخش خواستار حفظ وضعیت موجود و استمرار نظارت بر ثبات قیمت اقلام مصرفی مردم شد.
ذاکر همچنین از دستگاه‌های اجرای استان خواستار هماهنگی با تمهیدات به کارگرفته شده در سطح استان شد و ادامه داد: مدیران استان همچنین باید با برنامه ریزی لازم جهت صرفه جویی و جلوگیری از اسراف و موازی کاری، مسؤلیت‌های نظارتی را پررنگ کرده و با تمرکز بر انجام وظایف اصلی از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای در سال جدید دوری کنند.

خبرگزاری موج
۲۹ فروردین ۱۳۸۹ ۱۲:۱۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.