English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۲۳:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بازدید مشاور وزیر نیرو از سد 15 خرداد

بازدید مشاور وزیر نیرو از سد 15 خرداد
مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در سفر به قم از وضعیت سد 15 خرداد قم بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا الماس‌وندی در ارتباط با این بازدید اظهار داشت: در بازدیدی که از سد 15 خرداد داشتم مشاهده شد که ظرفیت این سد نصف سال گذشته است.
وی ادامه داد: البته از سوی مسئولان آب استان قم کارهای سازه‌ای صورت گرفته است تا امکان استفاده از این آب مهیا شود و در حال حاضر می‌توان هزار و 200 لیتر آب در ثانیه از سد برداشت کرد و امکان اینکه به این میزان هزار لیتر در ثانیه هم اضافه شود،‌ وجود دارد.
مشاور وزیر نیرو با اشاره به وضعیت خشکسالی در استان قم خاطرنشان کرد: امیدواریم که تابستان امسال شاهد جیره‌بندی آب در این شهر نباشیم و البته مردم نیز باید با صرفه‌جویی همکاری‌های لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به اهتمام جدی مسئولان برای اجرا و اتمام طرح انتقال آب از سرشاخه‌های دز به استان قم خاطرنشان کرد: این کار تا اندازه‌ای اهمیت دارد که مقام عظمای ولایت نیز دستور برداشت از صندوق ذخیره ارزی را برای این موضوع مورد تایید قرار دادند.
الماس‌وندی با بیان اینکه اجرای این پروژه با سرعت خوبی در حال انجام است، ادامه داد: امیدواریم که در ابتدای سال 90 بتوانیم آب با کیفیت بسیار مناسب را در اختیار شهروندان قمی قرار دهیم.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه قرارگاه خاتم عهده‌دار این پروژه عظیم است، گفت: این پروژه 180 کیلومتر لوله‌گذاری دارد که 140 کیلومتر آن به پایان رسیده است و تا شهریور ماه شاهد اتمام خط انتقال و مخاذن خواهیم بود.

خبرگزاری فارس
۲۹ فروردین ۱۳۸۹ ۱۳:۵۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.