English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۳۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تامین آب شرب 19 شهر خراسان جنوبی با 92 حلقه چاه

تامین آب شرب 19 شهر خراسان جنوبی با 92 حلقه چاه
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با بیان اینکه 92 حلقه چاه، آب شرب 19 شهر استان را تامین می کند، گفت: حداکثر توان تولید آب این تعداد حلقه چاه 2 هزار لیتر در ثانیه معادل 144 هزار متر مکعب در شبانه روز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، مهندس طاهری اظهار داشت: آب شرب مورد نیاز تمامی شهرهای استان خراسان جنوبی از منابع آب زیر زمینی تامین می شود که بدلیل خشکسالی های پی در پی و افت سطح آب سفره های زیر زمینی، منابع تامین آب در اغلب شهرهای استان به مناطق دوردست منتقل شده است.
وی ادامه داد: بخشی از آب شرب شهر بیرجند از فاصله 65 و 20 کیلومتری و در سایر شهرهای استان از فاصله 5 تا 10 کیلومتری آن ها تامین می شود.
وی با اشاره به اینکه عوامل فوق هزینه های تامین و توزیع آب را افزایش می دهد، افزود: در سال 88 قیمت تمام شده هر متر مکعب آب شرب 2 هزار ریال بوده است در صورتی که متوسط فروش آن 850 ریال بوده است.
وی افزود: در این راستاو در سال گذشته 2/3 میلیارد تومان زیان به شرکت وارد شده است.
مهندس طاهری منابع سالانه تامین آب را 35 میلیون متر مکعب عنوان کرد.
وی با بیان اینکه اصلاح شبکه های آب فرسوده و قدیمی و بازسازی انشعابات آب امری ضروری است، اظهار داشت: امیدواریم در صورت تخصیص اعتبار 40 میلیارد ریالی سفر سوم هیات دولت به استان برای اصلاح شبکه آب شرب شهرهای استان، میزان هدر رفت آب به حداقل برسد.
مهندس طاهری افزود: در حال حاضر 400 کیلومتر از شبکه های آب شرب شهری در سطح استان با توجه به قدمت و فرسودگی نیاز به اصلاح شبکه دارند که با تخصیص اعتبار مصوب شده در سال جاری 25 درصد از این شبکه ها اصلاح و بازسازی خواهند شد.

خبرگزاری موج
۲۹ فروردین ۱۳۸۹ ۱۷:۰۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.