English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۲۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تشکیل کارگروه پیگیری پروژه های آب و برق ایران و ترکمنستان

تشکیل کارگروه پیگیری پروژه های آب و برق ایران و ترکمنستان
جمهوری اسلامی ایران آماده افزایش تبادل انرژی بین سه کشور ایران، ترکمنستان و ترکیه است تا در هنگام پیک مصرف برق هر سه کشور بتوانند نیازهای خود را در زمینه انرژی تامین کنند.

وزیر نیرو تشکیل کارگروه پیگیری پروژه های مشترک صنعت آب و برق ایران و ترکمنستان را خواستار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" در دیدار وزیران "نیرو و صنایع" و "اقتصاد آب" ترکمنستان، راهبرد ایران را توسعه روابط با ترکمنستان خواند و گفت: دو کشور همکاری های خوبی را در زمینه صنعت آب و برق آغاز کرده اند که از جمله می توان به احداث سد دوستی و مبادلات برقی اشاره کرد.
به گفته وی، با توجه به پتانسیل های موجود در شرکت های ایرانی می توان همکاری های بیشتری بین دو کشور ایران و ترکمنستان ازجمله بهره برداری بهتر از کانال "قره قوم" را شاهد بود.
وزیر نیرو با اشاره به همکاری های صورت گرفته درخصوص احداث سد دوستی و بند شیرتپه، بر لزوم پیگیری های جدی تر درخصوص رفع مسایل موجود تاکید کرد.
وی همچنین با اشاره به توافق های دو کشور برای افزایش تبادل انرژی، گفت: ایران آماده است برق بیشتری را برای تامین نیاز خود در فصل تابستان از ترکمنستان دریافت کند.
وزیر نیرو اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آماده افزایش تبادل انرژی بین سه کشور ایران، ترکمنستان و ترکیه است تا در هنگام پیک مصرف برق هر سه کشور بتوانند نیازهای خود را در زمینه انرژی تامین کنند. 
در این دیدار، وزیر نیرو و صنایع ترکمنستان آز آمادگی این کشور برای افزایش مبادله انرژی با ایران خبر داد.
به گفته "اوراز قلی اف"، ترکمنستان آماده است با ورود نیروگاه جدید 750 مگاواتی خود به مدار در 45 روز آینده، بخشی از نیاز برقی ایران را در زمان پیک بار تامین کند.
وزیر اقتصاد آب ترکمنستان نیز در این دیدار با بیان اینکه ترکمنستان تمام توان خود را برای کارهای اجرایی بند شیر تپه به کار گرفته است تا اجرای این پروژه در زمان مقرر به پایان برسد، گفت: برای انجام پروژه، پیمانکاران جدیدی را به کار گرفته ایم تا در دو ماه آینده، عقب ماندگی خود را جبران کنیم.
"یاز مرادف" با اعلام اینکه ترکمنستان آماده افزایش همکاری در زمینه های آبی و برقی با جمهوری اسلامی ایران است، از متخصصان و کارشناسان آب و برق کشورمان دعوت کرد تا ضمن سفر به ترکمنستان، شرایط همکاری های متقابل در این زمینه را برای دو کشور فراهم کنند.

سایت خبری وزارت نیرو
۲۹ فروردین ۱۳۸۹ ۱۷:۱۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.