English
پنج شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹, ۱۵:۰۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مشکل افت فشار آب در شهر زاهدان مرتفع می شود

مشکل افت فشار آب در شهر زاهدان مرتفع می شود
برای رفع مشکل افت فشار آب در شهر زاهدان، حدود 130 لیتر در ثانیه آب تولیدی شش حلقه چاه اطراف زاهدان که شیرین و دارای کیفیت مناسبی هستند، با اجرای خط انتقال تا روز سه شنبه هفته جاری به تصفیه خانه آب زاهدان منتقل و پس از تصفیه وارد شبکه آب شیرین می شود.

رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان از برطرف شدن مشکل افت فشار آب شهر زاهدان در چند روز آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "محمدرضا کرمی نژاد" گفت: برای رفع مشکل افت فشار آب در شهر زاهدان، حدود 130 لیتر در ثانیه آب تولیدی شش حلقه چاه اطراف زاهدان که شیرین و دارای کیفیت مناسبی هستند، با اجرای خط انتقال تا روز سه شنبه هفته جاری به تصفیه خانه آب زاهدان منتقل و پس از تصفیه وارد شبکه آب شیرین می شود.
به گفته وی، با انجام این اقدام و افزایش ظرفیت تامین آب شیرین از 800 لیتر در ثانیه به 930 لیتر در ثانیه و همراهی و همکاری مردم در امر صرفه جویی بیشتر در مصرف آب، مشکل افت فشار شبکه آب شیرین در ساعات اوج مصرف بر طرف خواهد شد. 
وی علت بروز مشکل افت فشار آب زاهدان را افزایش دمای هوا در روزهای اخیر و افزایش مصرف آب عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه حجم آب انتقالی از زابل به زاهدان محدود است، با افزایش مصرف این حجم جوابگوی نیاز مشترکان بهره مند از آب انتقالی زابل نیست و در ساعات اوج مصرف نقاط مرتفع شهر دچار افت فشار یا قطع آب در ساعات پیک مصرف می شود.
وی اظهار داشت: هم اکنون عملیات انتقال آب از زابل به زاهدان با حداکثر ظرفیت خط انجام می شود و حدود 800 لیتر در ثانیه آب از چاه نیمه های زابل به زاهدان منتقل و وارد تصفیه خانه آب زاهدان شده و پس از تصفیه به شبکه آبرسانی شهر زاهدان تزریق می شود.
کرمی نژاد افزود: هم اکنون حدود 70 درصد مشترکان شهر زاهدان از این آب استفاده می کنند و آب مورد نیاز 30 درصد از مشترکان نیز از آب شور چاه های سطح شهر زاهدان تامین می شود.
به گفته وی، در زمان حاضر مشکل کمبود آب در بخش آب شور وجود ندارد و مناطقی از شهر زاهدان که زیرپوشش آب شیرین هستند در ساعات اوج مصرف با کمبود آب مواجه می شوند.
وی همچنین از طرح شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان جهت شیرین کردن آب شور چاه های سطح شهر زاهدان تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: در این طرح آب چاه های سطح شهر زاهدان به سه نقطه منتقل و با نصب دستگاه های تصفیه R.O آب شور منتقل شده تصفیه و وارد شبکه آب شهر زاهدان می شود و تمامی مشترکان شهر زاهدان از آب آشامیدنی با کیفیت مطلوب بهره مند خواهند شد. 
وی در پایان اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیت و برای برطرف شدن نیاز آبی شهر زاهدان در سالهای آینده، به اجرای خط دوم انتقال آب از زابل به زاهدان نیاز است که امیدواریم با توافق صورت گرفته، اجرای این پروژه نیز به زودی آغاز شود.

سایت خبری وزارت نیرو
۲۹ فروردین ۱۳۸۹ ۱۷:۱۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.