English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

چاه های برق دار بوشهر به کنتورهای هوشمند مجهز می شود

چاه های برق دار بوشهر به کنتورهای هوشمند مجهز می شود
شرکت آب منطقه ای بوشهر مطالعات پتانسیل یابی دشت های استان جهت تعیین تکلیف در خصوص آزاد، ممنوعه یا ممنوعه بحرانی بودن را در دست مطالعه دارد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهر  از نصب کنتورهای هوشمند آب و برق بر روی چاه های برق دار مناطق کشاورزی این استان در آینده ای نزدیک خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "فریدون کرم پور" با تشریح تلاش های شرکت آب منطقه ای بوشهر درخصوص مصوبه هیات وزیران تحت عنوان "ضوابط ایجاد تعادل بین منابع و مصارف آب"، گفت: در این خصوص آب منطقه ای بوشهر به نمایندگی از وزارت نیرو، پیگیری هایی جهت تشکیل کارگروه آب کشاورزی در استان انجام داده به طوری که در سال 88 با برگزاری چندین نشست، مصوباتی نیز داشته است.
وی از تشکیل کمیته ای بین شرکت آب منطقه ای و سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر به منظور ایجاد هماهنگی فعالیت های مطالعاتی و اجرایی مرتبط دو دستگاه خبر داد.
کرم پور با بیان اینکه براساس مصوبه هیات وزیران، وزارت نیرو موظف شده است مناطق آزاد، ممنوعه و ممنوعه بحرانی در سراسر کشور را بررسی و شناسایی کند، اظهار داشت: در همین راستا شرکت آب منطقه ای بوشهر مطالعات پتانسیل یابی دشت های استان جهت تعیین تکلیف در خصوص آزاد، ممنوعه یا ممنوعه بحرانی بودن را در دست مطالعه دارد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهر همچنین با تاکید بر لزوم در پیش گرفتن راهکارهای تعادل بخشی برای دشت های استان، گفت: در این خصوص شرکت آب منطقه ای بوشهر به نمایندگی از وزارت نیرو افزایش تغذیه سفره های آب زیرزمینی (اجرای حداقل 20 سامانه تغذیه مصنوعی در چند ساله اخیر در استان)، کاهش برداشت از منابع آب های زیرزمینی با کمک گروه های گشت و بازرسی و همکاری بهره برداران (جلوگیری از اضافه برداشت چاه های مجاز، خرید و انسداد چاه های مجاز و فعال، توسعه و بهبود شبکه های آبیاری اصلی) و گسترش آگاهی های عمومی (تهیه بانک اطلاعات منابع آب، فراهم کردن زمینه تحویل حجمی آب) را در دستور کار قرار داده است.
کرم پور ادامه داد: شرکت آب منطقه ای بوشهر در راستای افزایش آگاهی های عمومی، تاکنون شش همایش اطلاع رسانی در شهرستان های مختلف استان به خصوص در مناطق کشاورزی برگزار و همچنین بر روی بیش از 500 حلقه از چاه های کشاورزی کنتورهای حجمی نصب کرده است. 
وی تشکیل شورای حفاظت از منابع آب زیرزمینی در استان ها به ریاست استانداران و شهرستان ها به ریاست فرمانداران به دبیری شرکت های آب منطقه ای و واگذاری کارها به بخش خصوصی را از دیگر مصوبات هیات وزیران دانست و گفت: وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی باید بخشی از وظایف قابل واگذاری به بخش خصوصی را همراه با اختیار لازم و اعتبار مورد نیاز به تشکل های آب بران واگذار کنند.
کرم پور با بیان این که تعیین حداکثر تحمل برداشت آب در دشت های کشور جهت جلوگیری از افت سقف آب های زیرزمینی و کاهش کیفیت آن بر اساس مصوبه هیات وزیران بر عهده وزارت نیرو است، اظهار داشت: هم اکنون تعیین سقف کف شکنی در برخی دشت های استان توسط مشاور در حال بررسی است.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهر در پایان با بیان این که وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی باید با همکاری و تعامل، برنامه بهره برداری از آب زیرزمینی را برای مصارف کشاورزی در شرایط ترسالی، معمولی و خشکسالی تنظیم و اجرا کنند، تصریح کرد: در این خصوص مقرر شد شرح خدماتی تهیه و به استانداری ارسال شود تا اعتبار لازم برای اخذ مشاور تامین و برنامه ریزی برای بهره برداری صورت گیرد.

سایت خبری وزارت نیرو
۲۹ فروردین ۱۳۸۹ ۲۱:۱۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.