English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۳۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

توقف احداث سد سیاهو سربیشه به دلیل تغییر پیمانکار

توقف احداث سد سیاهو سربیشه به دلیل تغییر پیمانکار
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از توقف احداث سد سیاهو سربیشه به دلیل تغییر پیمانکار و مشکلات فنی خبر داد و به شدت از این اقدام انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا صابری یکشنبه‌شب در بازدید از این پروژه خواستار تسریع در اجرای آن شد و تصریح کرد: احداث سد سیاهو بخش عظیمی از مشکلات آبی منطقه را رفع می‌کند.
مسئول نظارت کارگاهی شرکت تحقیقات خاک مهار آب پروژه سد سیاهو نیز گفت: این پروژه به دلیل اتمام قرارداد مرحله اول پیمانکار و تغییر پیمانکار وقفه‌ای کوتاه در اجرا دارد که به زودی پیمانکار جدید فعالیت اجرایی خود را که در حال تجهیز کارگاه است آغاز می‌کند.
رضا رستمی بارانی افزود: مشکلات کوچک فنی ضمن اجرای پروژه برطرف و به زودی عملیات اجرایی هسته‌رسی سد آغاز می‌شود.
وی باقیمانده هزینه اجرای پروژه را که شامل تکمیل سد و احداث کانال‌های انتقال آب می‌شود را بیش از 120 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با اجرای این سد بیش از 17 میلیون مترمکعب آب دائمی و روان آب سیل ذخیره و برای 650 هکتار اراضی کشاورزی پیش‌بینی شده در پایین دست سد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
فرماندار شهرستان سربیشه نیز در این بازدید از پیچیده شدن مسائل فنی پروژه، توقف اجرا به دلیل تغییر پیمانکار و کندی اجرای پروژه انتقاد کرد.
سید‌علیرضا حسینی بر تسریع در اجرای پروژه و برنامه‌ریزی دقیق همه جانبه بر نظم در بهره‌برداری آب و اراضی کشاورزی پایین دست سد تأکید کرد.
این بازدید به منظور بررسی میزان پیشرفت فیزیکی و کیفیت اجرای پروژه سد خاکی و در حال احداث سیاهو انجام شد.

خبرگزاری فارس
۳۰ فروردین ۱۳۸۹ ۱۱:۲۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.