English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۲۳:۱۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیرصنایع ومعادن از صنایع نیروگاهی مپنا بازدید کرد.

وزیرصنایع ومعادن از صنایع نیروگاهی مپنا بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، علی اکبر محرابیان به همراه هیئت همراه خود از بخشهای مختلف گروه صنعتی مپنا بازدید کرد و از نزدیک با روند فعالیت تولیدی آنها آشنا شد.

در این بازدید، ابتدا عباس علی آبادی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه مپنا ضمن ارائه توضیحاتی به ارائه دستاوردها، توانمندی ها، وضعیت جاری مپنا و فرآیند تولید و اقدامات اجرایی انجام شده در سه حوزه برق، نفت و گاز و ریلی پرداخت.

پس ازآن وزیر صنایع و معادن و هیئت همراه با حضور مدیران عامل شرکتهای مهندسی و ساخت توربین مپنا(توگا)، پره توربین مپنا(پرتو) و ژنراتور مپنا(پارس) از بخشهای مختلف کارخانجات تولیدی بازدید کردند.

در این مراسم، شرکتهای توگا، پرتو و پارس مورد بازدید قرار گرفتند و وزیر صنایع از نزدیک با روند فعالیتهای عملی این شرکتها آشنا شد.

گروه مپنا، مجموعه‌ای یکپارچه از بنگاه های اقتصادی، متشکل از شرکت مادر و 29 شرکت زیرگروه است که در زمینه توسعه و ساخت پروژه‌های نیروگاه حرارتی، نفت و گاز، حمل و نقل ریلی و  صنایع مرتبط دیگر به صورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (EPC)، سرمایه‌گذاری خصوصی و همچنین به عنوان سازنده تجهیزات مرتبط فعالیت می‌کند.

در مدت 15 سال فعالیت مستمر از آغاز تاسیس در سال 1371، مپنا 86 درصد از ظرفیت شبکه برق کشور با رقمی بیش از 52 هزار مگاوات را مهندسی، تامین تجهیزات، احداث یا سرمایه‌گذاری و اجرا کرده و یا اجرای آنها را در دست انجام دارد.

گروه مپنا به عنوان سرمایه‌گذار و مجری پروژه‌های نیروگاهی و صنعتی خصوصی (IPP)، هم اکنون چندین پروژه خصوصی را در چارچوب دو روش "ساخت، بهره‌برداری و واگذاری یا BOT" و "ساخت، تملیک و بهره‌برداری یا BOO" با ظرفیت حدود 9 هزار مگاوات و ارزش بیش از چهار میلیارد دلار در دست اقدام دارد.

خبرگزاری مهر
۳۰ فروردین ۱۳۸۹ ۲۰:۵۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.