English
دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۵۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

افزایش 9 درصدی تولید برق نیروگاه مفتح همدان

افزایش 9 درصدی تولید برق نیروگاه مفتح همدان
مدیر نیروگاه شهید مفتح همدان گفت: میزان تولید انرژی الکتریکی نیروگاه شهید مفتح در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن 8.76 درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، جعفرابراهیمی با اشاره به کسب رتبه اول تولید برق نیروگاه های برقی کشور توسط نیروگاه مفتح، اظهار داشت: سوخت اصلی نیروگاه مفتح همدان گاز است و در برخی مواقع از سوخت مازوت یا نفت کوره استفاده می شود.

وی با بیان اینکه 60 درصد برق تولیدی در استان همدان مصرف می شود، گفت: 40 درصد مابقی نیز به استان های همجوار ارسال می شود.
ابراهیمی با اشاره به فعال بودن چهار واحد 250 مگاواتی نیروگاه برای تولید برق گفت: بزرگترین مشکل این نیروگاه در تولید برق کاهش منابع سفره های آب زیرزمینی است.
وی احداث حوضچه تزریق مصنوعی با 20 میلیارد ریال و ورود پنج میلیون مترمکعب از آب توسط آن به سفره های زیرزمینی را از جمله اقدامات انجام شده در این نیروگاه عنوان کرد و گفت: حفر چاه و نگهداری از چاه های موجود و ترمیم در جهت بهینه سازی چاه ها از دیگر اقدامات موثر اجرایی در این نیروگاه برای جهت جبران افت آب بوده است.
ابراهیمی ادامه داد: در سال گذشته پنج میلیارد و 247 میلیارد کیلووات ساعت انرژی در این نیروگاه تولید و چهار میلیارد و 850 کیلووات ساعت آن وارد شبکه سراسری شده است.
وی گفت: برای این میزان تولید، 590 میلیون متر مکعب گاز و 744 میلیون لیتر مازوت مصرف شده است.
خبرگزاری مهر
۳۰ فروردین ۱۳۸۹ ۲۱:۲۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.