English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۴۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آماده اجرای هدفمند کردن یارانه ها در بخش آب هستیم

آماده اجرای هدفمند کردن یارانه ها در بخش آب هستیم
مشاور وزیر نیرو و رییس هیات مدیره شرکت آب و فاضلاب کشورگفت: با فراهم شدن شرایط وامکانات لازم ، آماده اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها دربخش تامین آب و فاضلاب کشورهستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا سید مهدی ثمره هاشمی روز سه شنبه درآیین تودیع و معارفه مدیران عامل آب و فاضلاب شهری و روستایی استان اردبیل افزود: طرح هدفمند کردن یارانه ها به طور قطع در زمینه مصرف آب و برق در سالجاری اجرا می شود.
وی بیان کرد: هم اکنون به منظور حفظ آمادگی برای اجرای هدفمند کردن یارانه ها ، قیمت تمام شده آب به طور دقیق درشرکت های آب و فاضلاب استانی محاسبه شده و دربرگه کارکرد مشترکان قید می شود.
وی خواستار فراهم شدن همه ساز و کار و بسترهای لازم برای اجرای این قانون بسیار مهم موثر و سرنوشت ساز شد و اظهار داشت: برای اجرای این موضوع مهم باید فرهنگسازی دقیقی انجام شود تا مردم علاوه براستفاده بهینه از منابع آب آشامیدنی ، همکاری لازم را با اجرای این طرح انجام دهند.
وی اضافه کرد: درکاهش هدررفت آب در سطح کشور مشکل جدی داریم چرا که حجم زیادی ازآب تصفیه شده آشامیدنی کشور در مسیر انتقال و یا در شبکه توزیع هدر می رود.
وی همچنین گفت: هر چه قدر در صرفه جویی و جلوگیری از هدر رفت آب موفق شویم ، به معنی تولید آب خواهد بود.
وی میزان هدر رفت آب در سطح کشور را حدود 25 درصد اعلام کرد و گفت: همه شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی باید تلاش کنند که این میزان به کمتر از 17 درصد برسد.
وی حفظ آمادگی برای مواقع بحرانی طبیعی و غیرطبیعی را در زمینه تامین آب ضروری دانست و افزود: زلزله ، سیل و حوادث دیگر می تواند درزمینه تامین آب آشامیدنی شهروندان مشکلاتی را به وجود بیاورد که مدیران آب و فاضلاب استانها باید بالاترین آمادگی را دراین زمینه داشته باشند و با برگزاری زرمایش ها سطح آمادگی خود را ارتقا دهند.
ثمره هاشمی همچنین با اشاره به بررسی برنامه پنجم توسعه درمجلس شورای اسلامی در آینده نزدیک اظهارداشت: دراین برنامه تکلیف سنگین و پرباری برای وزارت نیرو پیش بینی شده که ضروری است شرکتهای آب و فاضلاب ، آماده اجرای تکلیف های آن پس از طی مراحل تصویب باشند.
وی اضافه کرد: دولت نهم و دهم در برنامه چهارم توسعه نیزبیشترین توجه خود را به عمران و آبادانی کشور معطوف کرد و روند رشد اعتبارهای عمرانی درهمه بخشها و به خصوص بخش تامین آب شهری نشان می دهد که دولت دکتراحمدی نژاد با تمام توان کارکرده است.
دراین آیین ضمن تقدیراز خدمات مجید آقازاده ، مدیرعامل قبلی ، عبدالحسین حسن زاده به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب وفاضلاب شهری استان اردبیل معرفی شد.
همچنین دراین آیین با تقدیراز خدمات 32 ماهه علیرضا نعمت سلطانی مدیرعامل سابق ، پرویز عباسی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل معرفی شد.

ایرنا
۳۱ فروردین ۱۳۸۹ ۱۴:۴۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.