English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۱۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ایران آماده ارایه آموزش های فنی به کارشناسان تاجیکی است

ایران آماده ارایه آموزش های فنی به کارشناسان تاجیکی است
وزیر نیرو از آمادگی شرکت های ایرانی برای مشارکت در ساخت پروژه های جدید صنعت آب و برق تاجیکستان ازجمله سد و نیروگاه عینی و نیروگاه برق آبی راغون خبر داد.

وزیر نیرو گفت: جمهوری اسلامی ایران برای ارایه آموزش های فنی در زمینه احداث سد و نیروگاه به کارشناسان تاجیکی آمادگی دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" در دیدار وزیر ارتباطات و ترابری تاجیکستان و سایر اعضای تاجیکی شرکت کننده در اجلاس خلع سلاح هسته ای تهران، در پاسخ به تقاضای برگزاری دوره های آموزشی و بازدید از پروژه های ایران توسط تاجیکستانی ها، افزود: ایران افزون بر برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی، برای فراهم کردن زمینه بازدید مسئولان و کارشناسان تاجیکستان از پروژه هایی نظیر سدهای کارون 3 و 4 آماده است.
وی همچنین از آمادگی شرکت های ایرانی برای مشارکت در ساخت پروژه های جدید صنعت آب و برق تاجیکستان ازجمله سد و نیروگاه عینی و نیروگاه برق آبی راغون خبر داد و گفت: شرکت های ایرانی از توانمندی های بالایی در این زمینه برخوردار هستند.
وی همچنین بر لزوم پیگیری موارد توافق شده در اجلاس پیشین کمیسیون همکاری های دو کشور توسط کارشناسان پیش از آغاز دور جدید این اجلاس و نیز تکمیل هرچه سریعتر پروژه های سنگ توده 2 و تونل انزاب که با همکاری شرکت های ایرانی در حال اجرا است، تاکید کرد.
به گفته وی، دور جدید اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک ایران و تاجیکستان باید پس از پیگیری و انجام توافق های حاصل شده در اجلاس پیشین برگزار شود.
"بابایف" وزیر ارتباطات و ترابری تاجیکستان نیز در این دیدار از حضور شرکت های ایرانی در ساخت پروژه های سد و نیروگاه عینی و نیروگاه برق آبی راغون در تاجیکستان استقبال کرد.

سایت خبری وزارت نیرو
۳۱ فروردین ۱۳۸۹ ۱۷:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.