English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۸:۴۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نمایشگاه اکسپو می‌تواند سرنوشت اقتصادی ایران را تغییر دهد

نمایشگاه اکسپو می‌تواند سرنوشت اقتصادی ایران را تغییر دهد
رییس اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران معتقد است: بهره‌گیری از فرصت‌هایی که در حاشیه اکسپو 2010 شانگهای پیش روی ایران قرار می‌گیرد می تواند سرنوشت اقتصادی کشور را تغییر دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا ،" یحیی آل اسحاق" بر ضرورت هماهنگی زمینه‌های مذاکره میان بخش‌های خصوصی و دولتی ایران با کشورهای حاضر در نمایشگاه برای رسیدن به اهداف اقتصادی نیز تاکید کرد.
به گفته وی ، حضور در نمایشگاه‌هایی نظیر اکسپو امکان مناسبی برای تمرین ورود به اقتصاد بین‌المللی یا بهره‌برداری از الگوهایی است که لحاظ آنها در زنجیره تولید تا مصرف یک کالا، پیشرفت‌های خیره‌کننده ای را حاصل می‌کند.
وی با بیان اینکه، نمایشگاه اکسپو 2010 شانگهای محلی است برای اینکه ایران نشان دهد که چه بوده، چه هست و می خواهد به کجا برسد. افزود: در واقع این نمایشگاه حضور معناداری از سوی ایران برای ارائه فرصت های سرمایه گذاری و تجاری خود به 200 کشور شرکت کننده است.
پیش‌یبنی می‌شود از نمایشگاه اکسپو 2010 چین که از دهم اردیبهشت ماه جاری در شانگهای آغاز شده بیش از 100میلیون نفر دیدن کنند.
جمهوری اسلامی ایران نیز با اختصاص سالنی زیبا با آمیزه‌ای از معماری ایرانی و اسلامی به وسعت دو هزار متر مربع حضور پررنگی در این نمایشگاه دارد.
آل اسحاق گفت: این نمایشگاه عاملی بزرگ برای رشد و توسعه و نیز فرصتی برای اعتمادسازی در اقتصاد ایران است.
رییس اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران افزود: از آنجایی که مسوولان عمده بخش اقتصادی کشور در این نمایشگاه حضور خواهند یافت و تحت عناوینی نظیر روز ملی ایران به ارایه فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران می‌پردازند، به نظر می رسد نمایشگاه قادر خواهد بود تمرینی برای انجام مذاکرات و پیوستن به سازمان جهانی تجارت باشد.
وی اظهار داشت: برای اینکه ایران به سازمان جهانی تجارت بپوندد، باید اجماعی میان اعضای این سازمان مبنی بر پیوستن ایران صورت گیرد که بطور قطع نمایشگاه فرصتی برای انجام رایزنی های این موضوع مهم اقتصادی خواهد بود.
به اعتقاد آل اسحاق، مذاکره با اعضای سازمان جهانی تجارت یکی از کارهای سخت پیش روی کشورمان است، چراکه ایران باید با دلایل خود این کشورها را برای حضور خود در این سازمان اقناع کند.
وی با اشاره براینکه، مجموعه یافته‌های بشری به خصوص در حوزهای اقتصاد و تولید، در محل هایی به نام نمایشگاه تجمیع و نمایش داده می شود، تاکید کرد: در واقع نمایشگاه محل نمایش دستاوردهای متخصصان و تولیدگران است.
آل اسحاق افزود: رشته فعالیت ایران در نمایشگاه اکسپو و نیز اداره نمایشگاه و مدیریت آن در شش ماه برگزاری، نکته مهمی است که نباید از آن غافل شد و ضروری است در این راستا کار تبلیغاتی فراوان و هدفمندی نیز صورت گیرد.

ایرنا
۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۱۵:۱۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.