English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۰۴:۱۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مطالعه اصلاح الگوی مصرف انرژی در شهرک­های صنعتی کشور

مطالعه اصلاح الگوی مصرف انرژی در شهرک­های صنعتی کشور
سازمان بهره ­وری انرژی ایران به منظور بهینه­ سازی مصرف انرژی و اجرای راهکارهای انرژی کم­ هزینه اقدام به اجرای پروژه اصلاح الگوی مصرف انرژی در شهرک­های صنعتی کشور کره است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از دفتر توسعه فرهنگی و روابط عمومی سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا)، این سازمان با هدف تحقق حداقل 10 درصد صرفه جویی انرژی نسبت به اجرای این طرح اقدام کرده است.
به همین منظور 2 شهرک صنعتی کاسپین قزوین و علویچه اصفهان برای مطالعات پایلوت انتخاب شده در این مطالعه پیرامون فرصت های صرفه جویی انرژی و مدیریت بار، مطالعه اولیه نصب مولدهای مقیاس کوچک و نیروگاههای مبتنی بر CHP و امکان سنجی استفاده از توربین انبساطی ... تحقیق، بررسی و پیش امکان سنجی خواهد شد.
پیش بینی میشود با اجرای این طرح در دو شهرک یاد شده حدود 8 مگاوات از طریق اجرای راهکارهای کم هزینه و بی هزینه صرفه جویی در مصرف انرژی محقق شود.
گفتنی است با وجود فعالیت 592 شهرک و ناحیه صنعتی که حدود 23 هزار واحدهای کوچک در آنها فعالیت می�کنند و عدم وجود نیروهای متخصص در زمینه مدیریت انرژی در آنها توجه به رویکردهای نوین بهینه� سازی مصرف انرژی بسیار ضروری است.
استقرار واحد مدیریت انرژی مشترک و استفاده از پتانسیل برنامه ریزی برای مدیریت یکپارچه انرژی از دیگر اهداف این طرح اعلام شده است.

دفتر توسعه فرهنگی و روابط عمومی سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا)
۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۱۹:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.