English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۱۰:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اجرای 1355 طرح در صنعت آب و برق

اجرای 1355 طرح در صنعت آب و برق
تلاش دولت بر آن است تا وزارت خانه های توسعه ای مانند وزارت نیرو از اعتبار عمرانی و محدود ملی رها شده و با ارایه بسته های اقتصادی و استفاده از منابع بانک ها و سرمایه گذاران داخلی و خارجی، طرح های خود را اجرا کنند.

وزیر نیرو از اجرای یکهزار و 355 طرح عمرانی در بخش آب و برق خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" در حاشیه آیین بهره برداری از آبرسانی به خرمشهر در قالب طرح بزرگ آبرسانی غدیر، افزود: وزارت نیرو هم اکنون یکهزار و 355 طرح در سطح کشور را در دست اجرا دارد که خوزستان تعداد بسیاری از این طرح ها را به خود اختصاص داده است.
وی این حجم از پروژه های عمرانی صنعت آب و برق را با اعتبارهای موجود نامتناسب خواند و گفت: اگرچه محدودیت های مالی برای اجرای پروژه های صنعت آب و برق تازگی ندارد اما تلاش دولت بر آن است تا وزارت خانه های توسعه ای مانند وزارت نیرو از اعتبار عمرانی و محدود ملی رها شده و با ارایه بسته های اقتصادی و استفاده از منابع بانک ها و سرمایه گذاران داخلی و خارجی، طرح های خود را اجرا کنند.
به گفته نامجو، وزارت نیرو در این زمینه گام های مناسبی برداشته و افزون بر استفاده از منابع دولتی از منابع فاینانس، بانک های جهانی و توسعه اسلامی نیز بهره گرفته است.
وی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به تامین اعتبار مورد نیاز جهت اجرای طرح های صنعت آب و برق، اظهار داشت: در دوره جدید فعالیت وزارت نیرو، به معاونت های این وزارتخانه توصیه شده است تا زمان مناسبی را برای تامین منابع مالی پروژه های صنعت آب و برق اختصاص دهند.
وی ابراز امیدواری کرد: با پایان فعالیت چهار ساله دولت دهم، تمام پروژه های مهم صنعت آب و برق به بهره برداری برسد.
امروز (دوشنبه) همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، با حضور دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری و مهندس "مجید نامجو" وزیر نیرو، از فاز نخست طرح بزرگ آبرسانی غدیر به منظور آبرسانی به خرمشهر، تصفیه خانه جامع خرمشهر و نیز نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر بهره برداری شد.    

سایت خبری وزارت نیرو
۳ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۲۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.