English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۱۴:۱۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

خودکفایی 100 درصدی ایران در زمینه ساخت تجهیزات برق

خودکفایی 100 درصدی ایران در زمینه ساخت تجهیزات برق
ظرفیت نیروگاهی نصب شده ایران هم اکنون 56 هزار مگاوات است و پیش بینی می شود مصرف برق کشور در پیک بار امسال به حدود 41 هزار و 600 مگاوات برسد.

معاون نظارت بر توزیع شرکت توانیر از خودکفایی 100 درصدی ایران در زمینه ساخت تجهیزات صنعت برق خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "غلامرضا خوش" در آیین گشایش پنجمین نمایشگاه بین المللی دوسالانه صنعت برق در اصفهان، گفت: ظرفیت نیروگاهی نصب شده ایران هم اکنون 56 هزار مگاوات است و پیش بینی می شود مصرف برق کشور در پیک بار امسال به حدود 41 هزار و 600 مگاوات برسد.
وی با اشاره به خودکفایی ایران در زمینه ساخت تجهیزات برق، ابراز امیدواری کرد: کیفیت این تجهیزات هر ساله افزایش یابد.
وی بالا رفتن کیفیت تجهیزات ساخت داخل را مستلزم ارتباط بیشتر بین صنعت و دانشگاه و همکاری و تلاش بیشتر صنایع دانست. 
خوش خلق با بیان آنکه تجهیزات و خدمات برق کشور در هر دهه باید 100 درصد افزایش یابد، گفت: تحق این امر، تلاش و همت بسیار زیاد کارکنان صنعت برق کشور از یک سو و همت تلاشگران و صنایع داخلی سازنده این تجهیزات را می طلبد تا بتوانیم در آینده جوابگوی انتظار و نیازهای مردم باشیم.
مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان نیز روند توسعه تجهیزات برقی تولید داخل را در سه دهه اخیر بسیار موفقیت آمیز دانست و اظهار داشت: ما در زمان حاضر نزدیک به 100 درصد تجهیزات مورد نیاز خود را از صنایع داخلی فراهم می کنیم.
مهندس "هوشنگ فلاحتیان" افزود: این موفقیت میسر نبوده است مگر همکاری صمیمانه بین صنایع در این عرصه و دولتمردانی که در عرصه صنعت برق کشور فعالیت داشته اند. 
وی در ادامه با اشاره به توسعه ظرفیت پیمانکاری و رابطه بین صنعت و دانشگاه در سه دهه گذشته در صنعت برق کشور، گفت: صنعت برق ایران هم اکنون در بخش های فوق توزیع و انتقال 100 درصد خودکفا شده و در بخش تولید تجهیزات نیروگاهی نیز کشور در آستانه خودکفایی است.
وی در پایان اظهار داشت: این موفقیت کافی نیست و با توجه به رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات و صنعت جهانی از یک سو و رشد انتظار مردم از سوی دیگر، باید بیش از پیش تلاش کنیم تا بتوانیم این نیاز روز افزون را پاسخگو باشیم و این مهم با ارتقای کیفیت کالاها و تجهیزات ساخت داخل و نزدیک بودن به استاندارد جهانی کالاهای ساخت داخل از طریق ارتقای دانش فنی میسر می شود. 
پنجمین نمایشگاه بین المللی دوسالانه صنعت برق با حضور 150 شرکت داخلی از استان های تهران، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، یزد، مازندران، بوشهر، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان جنوبی و نمایندگی هایی از کشورهای اوکراین، سوئد، ترکیه، آلمان و هندوستان تا هفتم خردادماه جاری در محل نمایشگاه اصفهان برپا است.

سایت خبری وزارت نیرو
۴ خرداد ۱۳۸۹ ۲۱:۱۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.