English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۱۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو بر لزوم نظارت بر عدم خرید کالاهای خارجی پروژه ها تاکید کرد.

وزیر نیرو بر لزوم نظارت بر عدم خرید کالاهای خارجی پروژه ها تاکید کرد.
از آنجا که وزارت نیرو در دولت دهم شعار "کاهش هزینه، افزایش سرعت، شفاف سازی و ارتقای بهره وری" را سرلوحه کار خود قرار داده است، لازم است پایبندی و تحقق آن توسط دفاتر بازرسی مورد پایش قرار گیرد.
وزیر نیرو بر لزوم نظارت ویژه بر رعایت بخشنامه "عدم خریدهای خارجی و ارزی کالاهای مورد نیاز پروژه ها"ی صنعت آب و برق توسط واحدهای بازرسی این وزارتخانه تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رساتی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" در پیامی به نخستین همایش مدیران و مسئولان بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت نیرو با عنوان "نظارت پیشگیرانه و پاسخگویی عالمانه"، افزود: از آنجا که وزارت نیرو در دولت دهم شعار "کاهش هزینه، افزایش سرعت، شفاف سازی و ارتقای بهره وری" را سرلوحه کار خود قرار داده است، لازم است پایبندی و تحقق آن توسط دفاتر بازرسی مورد پایش قرار گیرد.
وی با بیان آنکه در سال همت مضاعف و کار مضاعف باید تلاش کارکنان صنعت آب و برق با نتیجه مضاعف نیز همراه باشد، از کارکنان خواست: گسترش کمی و کیفی نظارت ها را با در نظر گرفتن نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها مورد توجه قرار دهند.
وی تصریح کرد: واحدهای پاسخگویی به شکایت ها موظف هستند تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی سریع و قانونی به شکایت ها و درخواست های آنان را با رویکرد کمک به حل و فصل مشکلات مردم در دستور کار خود قرار دهند.
وی افزود: به منظور کاهش شکایت ها و افزایش رضایتمندی مردم، تجزیه و تحلیل شکایت ها و رفع موضوعات شکایت برانگیز در کنار شفاف سازی و اطلاع رسانی ضوابط، مقررات و گردش کارها مورد توجه قرار گیرد.
وزیر نیرو همچنین تعامل سازنده با نهادهای نظارتی را مثبت دانست و گفت: لازم است با درک متقابل، همکاری هایی که برای حفظ انگیزه های خلاق در مدیران دستگاه ها لازم است، توسعه یابد.
به گفته وی، نظارت مستمر و دقیق بر سلامت برگزاری معاملات و مناقصات، رعایت اصل شفافیت و اطلاع رسانی عمومی و رعایت صرفه و صلاح شرکت، از اولویت های بازرسی و نظارت پیشگیرانه است.
در بخش دیگری از پیام وزیر نیرو به همایش یاد شده، آمده است: در راستای تقدم اقدام های پیشگیرانه و اصلاحی بر مقابله، شناسایی و رفع گلوگاه های فساد و ارتقای سلامت اداری مورد تاکید جدی است.
نامجو در بخش پایانی این پیام همچنین بر لزوم تلاش برای استفاده حداکثری از ظرفیت های سفرهای استانی هیات دولت جهت نظارت بر عملکرد شرکت ها، ارتقای عملکرد و اصلاح امور، حل مشکلات و پاسخگویی به شکایت ها و درخواست های مردمی تاکید کرد و گفت: انتظار می رود نظارت های مستمر و دقیق همکاران ذیربط در سال همت مضاعف و کار مضاعف، متضمن سلامت کاری مجموعه وزارت نیرو باشد. 
همایش یکروزه مدیران و مسئولان بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت نیرو با هدف تقویت ساختار بازرسی و پاسخگویی به شکایات در صنعت آب و برق، تبیین نظام نامه و دستورالعمل بازرسی و دستورالعمل پاسخگویی به شکایات، هم اندیشی و بررسی مشکلات موجود و شناسایی موانع احتمالی و تعیین اولویت های کاری آینده در زمینه پاسخگویی به شکایات و بازرسی برگزار شد.    

سایت خبری وزارت نیرو
۴ خرداد ۱۳۸۹ ۲۱:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.