English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

صنعت مس کشور باید بومی شود

صنعت مس کشور باید بومی شود
وزیر صنایع و معادن از مدیران صنعت مس خواست تا با اجرای صحیح پروژه های پیش روی این صنعت و استفاده حداکثری از توانمندی کارشناسان و فعالان، صنعت مس کشور را بومی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، علی اکبر محرابیان، با بیان این مطلب گفت: بنده به عنوان وزیر صنایع معتقدم که پس از تحقق پروژه های در دست اجرای صنعت مس، باید تمام کارخانجات این صنعت از سوی شرکت های داخلی احداث و راه اندازی شود. و در آینده ای نزدیک بدون نیاز به انعقاد قرارداد با طرف های خارجی، شاهد صدور خدمات فنی و مهندسی در بخش مس به سایر کشورها باشیم.
وی که در مراسم افتتاح معدن مس دره زار واقع در استان کرمان سخن می گفت، اظهار داشت: ایران با توجه به پتاسیل های فنی و قرار گرفتن بر روی کمربند فلزی، دارای موقعیت استراتژیکی در فلزات گران بها است که این موضوع انگیزه ما را برای توسعه و سرمایه گذاری بیشتر در صنعت مس دوچندان کرده است.

تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان مس سرچشمه
محرابیان در ادامه خواستار تبدیل وضعیت کارکنان معدن مس سرچشمه ظرف دو ماه آینده شد و اظهار کرد: براساس مصوبه دولت تمام پرسنل موجود به جز کارکنان در چند بخش خدماتی، باید تبدیل وضعیت شوند و قراردادهای موجود باید به قرارداد مستقیم با شرکت ملی صنایع مس ایران تبدیل شود.
وی در پایان خواستار جلوگیری از خام فروشی در صنعت مس، و صادارت محصولات نهایی و با ارزش افزوده بالاتر برای کشور شد.
براساس این گزارش، وزیر صنایع و معادن پس از افتتاح معدن مس دره زار به میان مردم روستای نزدیک این معدن(روچون) رفت و از نزدیک در جریان اشتغال و مشکلات ناشی از بازگشایی معدن دره زار برای مردم این روستا قرار گفت.
این گزارش می افزاید: عده ای از اهالی روستای روچون با حضور در مراسم افتتاح معدن مس دره زار، از شرایط نامناسب خود برای تامین آب آشامیدنی و بیکاری جوانان این روستای مجاور به معدن مس دره زار، با خبرنگاران و برخی مسئولان سخن گفتند.
معدن مس دره زار در فاصله 10 کیلومتری از مجتمع مس سرچشمه کرمان واقع شده است، این معدن با سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال، پیش بینی سرمایه گذاری 220 میلیارد ریالی و اشتغال زایی مستقیم 120 و غیر مستقیم 400 نفر به بهره برداری رسید.

خبرگزاری موج
۷ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.