English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۲:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نیروگاه سیکل ترکیبی فارس 35 درصد برق استان را تامین می کند

نیروگاه سیکل ترکیبی فارس 35 درصد برق استان را تامین می کند
در سال‌های آینده با رشدی که در نیروگاه‌های فارس در حال اتفاق است، با افزایش قابل توجه تولید برق روبرو خواهیم شد که امیدواریم این تولید صرف توسعه صنعتی استان شود.
مدیرعامل نیروگاه سیکل ترکیبی فارس گفت: این نیروگاه 35 درصد برق این استان را در زمان پیک بار تامین می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "سیدعلی ضیغمی" نیاز نیروگاه فارس به سوخت گاز را در صورت فعالیت هر شش مولد آن، 5/3 میلیون متر مکعب در شبانه روز اعلام کرد و افزود: به دلیل حساسیت مولدهای تولیدی، گاز مصرفی در صنعت برق کشور باید پالایش شود و این پالایش گاز در کنار عملیات استحصال، انتقال و نگهداری خطوط انتقال گاز، نیازمند صرف سرمایه‌ های عظیمی است.
مدیرعامل نیروگاه سیکل ترکیبی فارس با بیان اینکه در برخی مواقع 100 درصد تولید در اوقات پیک بار به مصرف می رسد، خاطرنشان کرد: در صنعت برق امکان ذخیره سازی انرژی وجود ندارد و تنها راه برای ذخیره سازی انرژی، کاهش زمان استفاده از مولدها و نگهداری آنها برای زمان بروز مشکل در نیروگاه‌ها است تا مولدهای ذخیره وارد مدار شده و خاموشی‌ها را به حداقل برسانند. 
به گفته ضیغمی، چنانچه با مصرف بهینه برق توان نیروگاه‌ها در زمان اوج مصرف به حداقل برسد، در هزینه‌های مختلف از قبیل تامین سوخت و شبکه‌های انتقال برق کاسته شده و خاموشی‌های کشور به حداقل ممکن می‌رسد.
وی با بررسی وضعیت مصرف برق در استان فارس و اینکه بیشترین مصرف در گروه خانگی، کشاورزی و تجاری صورت می‌گیرد، بر لزوم توجه به توسعه صنعت در استان فارس تاکید کرد و اظهار داشت: در سال‌های آینده با رشدی که در نیروگاه‌های فارس در حال اتفاق است، با افزایش قابل توجه تولید برق روبرو خواهیم شد که امیدواریم این تولید صرف توسعه صنعتی استان شود.
نیروگاه سیکل ترکیبی استان فارس که در سال 73 در منطقه اکبرآباد کوار احداث شده است، هم اکنون با وجود شش مولد گازی با ظرفیت 6/123 مگاوات و سه مولد بخار با ظرفیت 3/98 مگاوات در مجموع توان تولید یکهزار و 35 مگاوات ساعت برق را دارد.
سایت خبری وزارت نیرو
۸ خرداد ۱۳۸۹ ۱۷:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.