English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۳:۰۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

برنامه ریزی برای انتقال بخش خصوصی از تهران

برنامه ریزی برای انتقال بخش خصوصی از تهران
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور از برنامه ریزی و تهیه و تدوین بسته های حمایتی برای تشویق بخش خصوصی به خروج از تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از واحد مرکزی خبر، لطف الله فروزنده گفت: قرار است وزارتخانه های بازرگانی، صنایع و معاون و جهاد کشاورزی دو بسته در حمایت از تولیدکنندگان و صنوف تهیه کنند.
وی افزود: یکی از کارهایی که انتقال را تسریع می کند و در این باره در حال رایزنی با دیگر دستگاه ها برای تهیه بسته مورد نظر هستیم این است که برخی از وظایف و اختیارات را به استان ها واگذار کنیم که می تواند در بحث انتقال موثر باشد.
فروزنده با بیان اینکه با نهایی شدن این بسته ها در کارگروه انتقال، اطلاع رسانی خواهیم کرد گفت: با این کار می توانیم فضایی نیز برای بخش خصوصی فراهم کنیم تا این بخش هم بتواند از مزایایی استفاده کند و به خارج از تهران منتقل شود.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در ادامه درباره انتقال دستگاه ها از تهران اظهار داشت: انتقال دستگاه ها و شرکت های دولتی هم به آنها ابلاغ و قرار شد بررسی لازم را انجام دهند.
فروزنده گفت: قرار است حداکثر تا یک ماه دیگر به ما اعلام کنند که مقدمات انتقال کدام دستگاه را فراهم کرده اند، کدام دستگاه منتقل شده است و کدام دستگاه مشکل دارد که طبیعتا مسئولان امر در کارگروه انتقال حاضر می شوند و دلایل و استدلال هایشان را بیان می کنند.
وی افزود: فکر می کنیم بتوانیم تا پایان تیر، وضع روشنی از انتقال افراد و دستگاه ها به اطلاع مردم برسانیم.
فروزنده با بیان اینکه بعد از انتقال شرکت های دولتی، اولویت های دیگری داریم گفت: بقیه دستگاه هایی که قرار است منتقل شوند اعلام خواهند شد.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور افزود: سعی بر این است که این دستور و برنامه که مورد استقبال همه قرار گرفته است، به نتایج خوبی برسد.
فروزنده تعداد شرکت های دولتی را که باید به خارج از تهران منتقل شوند 163 شرکت اعلام کرد و گفت: بحث موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به دستگاه های اجرایی اولویت بعدی ماست.
وی افزود: بعضی از دستگاه های وابسته به وزارتخانه ها که هیچ ضرورتی ندارد در تهران باشند، اولویت بعدی است.
فروزنده گفت: بحث پادگان ها هم قانون خاص خود را دارد و در این باره وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حال پیگیری های لازم است تا بتوانیم این کار را دنبال کنیم.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور افزود: کسانی که منتقل می شوند طبیعتا از مزایای اعلام شده برای فرزندانشان درخصوص انتقال دانشجو یا دیگر امتیازات اعلام شده، در کنار بقیه امتیاز ها بهره مند خواهند شد.
فروزنده درباره "سایت انتقالی" و اینکه متقاضیان انتقال تاکنون چه سوالاتی مطرح کرده اند گفت: مخالفت دستگاه مربوط با انتقال کارمند، میزان حقوق و وضع مسکن کارمند انتقالی، از مهم ترین این سوالات است.
وی افزود: گزارش مفصلی از نوع سوالات و پاسخ هایی که داده شده است، دسته بندی و تقدیم خواهیم کرد.
واحد مرکزی خبر
۱۶ خرداد ۱۳۸۹ ۲۲:۱۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.