English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر بازرگانی تشریح کرد: برگزاری "روز ملی اقتصاد ایران" در شانگهای

وزیر بازرگانی تشریح کرد:
برگزاری "روز ملی اقتصاد ایران" در شانگهای
شماری از بازرگانان وصنعتگران ایران و چین امروز در نشستی با عنوان " روز ملی اقتصاد ایران" در شانگهای درباره راهکارهای تقویت روابط اقتصادی وبازرگانی دو کشور تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران، "مهدی غنضفری" وزیر بازرگانی جمهوری اسلامی ایران دراین همایش گفت :دولت ایران از رویکرد جدید بخش های خصوصی ایران و چین درجهت تقویت روابط وهمکاری های اقتصادی کاملا حمایت می کند.

وزیربازرگانی با اشاره به توانایی های فنی واقتصادی و بازرگانی ایران افزود : ایران با هشتصد میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی و یکصد وچهل میلیارد تجارت خارجی با بیش از یکصد وهفتاد کشور جهان از قدرت های مهم اقتصادی وبازرگانی منطقه و جهان به شمار می رود.

غضنفری تصریح کرد: ایران به لحاظ تولید برخی محصولات رتبه چهارم تا دهم را در جهان در اختیار دارد و در بخش صادرات فنی مهندسی وطراحی جایگاه مهمی را بدست آورده است .

وزیربازرگانی با اشاره به رشد همکاری های اقتصادی ایران وچین در شش سال اخیر گفت : افزایش ارزش مبادلات تجاری ایران وچین از رقم هفت میلیارد دلار در سال 2004 به نزدیک سی میلیارد دلار در شرایط کنونی نشان دهنده توان وظرفیت بالای موجود دردو کشور است .

وی گفت: بالا بودن درآمد سرانه ورشد اقتصادی پرشتاب درایران فرصت بسیار مناسبی برای تولید کنندگان چینی فراهم کرده است که می توانند از آن درجهت توسعه همکاری های دو کشور استفاده کنند.

غضنفری تصریح کرد: با توجه به توانایی های تولید موجود درایران ، کشورما از این پس مصرف کننده کالاهای با کیفیت خواهد بود.

وزیر بازرگانی ایران با بی اثر خواندن تحریم ها علیه ایران گفت ، ابزار تحریم به معنای محروم کردن شماربازرگانان و صنعتگران از همکاری اقتصادی و منافع و درآمد بیشتر و حرکت برخلاف منافع اقتصادی ملت ها است و همین امر سبب شده است که بازرگانان کشورها با بی اعتنایی به مقررا ت تحریم ها روابط وهمکاری های خود را با ایران حفظ و تقویت کنند.

غضنفری تصریح کرد: در شرایطی که صحبت از تحریم ها علیه ایران است، هم اکنون قراردادهای مهم و جدیدی در عرصه های گوناگون با کشورهای مختلف از جمله چین در دست امضا است.

سایت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران
۲۰ خرداد ۱۳۸۹ ۱۳:۲۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.