English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۳۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

هدفمندی یارانه‌ها باعث شکوفایی کشور می شود

هدفمندی یارانه‌ها باعث شکوفایی کشور می شود
وزیر بازرگانی گفت: کشور در پرتو اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بیش از گذشته با شکوفایی اقتصادی مواجه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری اقتصادی ایران، ‌"مهدی غضنفری‌" با بیان این مطلب افزود: ‌باید در شرایط خاص اجرای قانون، بازار به نحو مناسبی کنترل و مدیریت شود.
وی عنوان کرد همزمان با اجرای قانون هدفمند سازی، وزارت بازرگانی با 75 میلیون مصرف‌کننده مواجه است و در مقابل آنها مسئولیت اجتماعی بزرگی را عهده دار است بنحوی که باید مانع از آسیب‌پذیری این جمعیت عمده شود.
وزیر بازرگانی این موضوع را نیز یادآور شد: افزایش منطقی قیمت‌ها بخشی از واقعیت‌های اجرای قانون هدفمند سازی است که با توجه به تغییر قیمت حامل های انرژی رخ می‌دهد.
وی سپس گفت: ‌وزارت بازرگانی به عنوان متولی اصلی تنظیم بازار و صادرات باید تمام مراحل کالا از تولید تا توزیع در داخل و خارج را در مسیر درست مدیریت و پیگیری کند.
وزیر بازرگانی افزود: ‌عدم خروج تولیدکننده از سیستم تولید و عدم تغییر تقاضا بیانگر این پیام است که رابطه عرضه و تقاضا تغییر نمی‌کند و نباید اتفاق خاصی در بازار رخ دهد.
وی تاکید کرد ‌مدیریت افکار عمومی همزمان با اجرای قانون هدفمندسازی از دیگر وظایف رسانه‌ها بشمار می آید.
وزیر بازرگانی، توجه ویژه به حقوق مصرف کننده را از دیگر وظایف وزارتخانه متبوع خود بیان کرد و ادامه داد: ‌تصویب قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و تاکید بر راه‌اندازی تشکل‌های غیر دولتی حامی حقوق مصرف کننده از اهمیت خاصی دراین بخش برخوردار است.
به اعتقاد غضنفری، در شرایطی که وزارت بازرگانی با اهداف متعددی در تنظیم بازار مواجه است و باید علاوه بر توجه به حقوق تولید کننده ، حقوق مصرف کننده را نیز لحاظ کند، اما برخی فشارهای رسانه‌ای، این وزارتخانه را متهم به بی‌توجهی به وظایف اصلی خود می‌کنند.
وی یکی از انتظارات اصلی خود از رسانه ها را توجه به اهداف چندگانه و آگاهی از آن در حوزه فعالیت‌های وزارت بازرگانی بیان کرد.
وزیر بازرگانی در بخش دیگری از سخنان خود ضرورت تبیین تئوری‌های تجاری و مشخص کردن منافع بخش‌های مختلف را یادآور شد و ادامه داد: ‌در شرایطی که آمارهای رسمی گمرک حکایت از واردات نزدیک به 87 درصدی کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای دارند، برخی دشمن واردات می‌شوند.
وی با اشاره براینکه واردات با هدف تولید و ایجاد اشتغال موضوعی ممدوح و نه مذموم است، افزود: ‌باید در برخورد با واردات بعنوان یک فعال تجاری از هرگونه برخورد سلیقه‌ای دوری کنیم.
وزیر بازرگانی افزود: ‌درزمان حاضر به طور میانگین 13 تا 20 درصد واردات کالاهای مصرفی هستند.
وی همچنین در بخش‌های دیگرسخنان خود به تشریح رویکرد وزارت بازرگانی در بخش‌های مختلف بازرگانی داخلی و خارجی پرداخت.

اکونیوز
۷ تیر ۱۳۸۹ ۲۲:۱۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.