English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۰۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تعدیل پیک بار ساعت های شب با توزیع 90 میلیون شعله لامپ کم مصرف

تعدیل پیک بار ساعت های شب با توزیع 90 میلیون شعله لامپ کم مصرف
شهر تهران در مقایسه با سایر مراکز با توزیع بیش از 13 میلیون شعله لامپ کم مصرف بیشترین مشارکت را در امر توزیع داشته است.
مدیر عامل سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) گفت: توزیع بیش از 90 میلیون شعله لامپ کم مصرف یارانه ای توسط وزارت نیرو طی مدت دو سال موجب تعدیل پیک بار شب شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "سعید مهذب ترابی" افزود: در راستای سیاست های دولت در زمینه اصلاح الگوی مصرف و بهینه سازی مصرف انرژی و هدایت و مدیریت وزارت نیرو و صنعت برق، سازمان بهره وری انرژی ایران با همکاری شرکت های توزیع نیروی برق استان ها در طی سال های 1387 و 1388 به تهیه و توزیع بیش از 90 میلیون شعله لامپ کم مصرف یارانه ای در کشور اقدام کرد که استفاده و استقبال مردم از این طرح، باعث تعدیل پیک بار شب و کاهش مصرف برق در بخش تأمین روشنایی شده است.
وی اظهار داشت: شهر تهران در مقایسه با سایر مراکز با توزیع بیش از 13 میلیون شعله لامپ کم مصرف بیشترین مشارکت را در امر توزیع داشته است.
وی گفت: لامپ های کم مصرف توزیع شده دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و از ضمانت 18 ماهه برخوردار هستند و با توجه به دارا بودن مزایایی نظیر مصرف انرژی 20 درصدی و طول عمر حداقل هشت برابری این لامپ ها در مقایسه با لامپ های رشته ای، نه تنها هزینه های روشنایی و تعویض لامپ کاهش می یابد بلکه استفاده از این گونه لامپ ها در فصول گرم به ویژه تابستان باعث کاهش مصرف برق دستگاه های سرمایشی به دلیل عدم تولید حرارت اضافی می شود و در کاهش هزینه های برق مصرفی مشترکان نیز بسیار موثر است.
مهذب ترابی افزود: با توجه به اینکه افزون بر 30 درصد از مصرف مشترکان برق خانگی به منظور تأمین روشنایی به کار برده می شود لذا استفاده از لامپ های کم مصرف باعث تعدیل این مصرف می شوند.
وی خاطرنشان کرد: تقریبا تمام لامپ های کم مصرف یارانه ای با نشان حمایتی و استاندارد سابا، به مصرف رسیده است و در زمان حاضر هیچ فروشنده و واردکننده ای مجاز به استفاده از این نشان برای محصولات خود نیست، لذا براساس ضوابط و قوانین باید سازمان های ذیربط از ورود لامپ های غیراستاندارد و غیرمجاز جلوگیری کنند و همچنین تولیدات داخلی به منظور افزایش کیفیت، مورد نظارت قرار گیرند.
سایت خبری وزارت نیرو
۸ تیر ۱۳۸۹ ۱۴:۱۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.