English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۶:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

هیچ مشکلی برای تامین بنزین نداریم

هیچ مشکلی برای تامین بنزین نداریم
وزیر نفت گفت: در زمان حاضر نه تنها هیچ مشکلی برای تامین بنزین مصرفی کشور نداریم بلکه آمادگی تغییر خط تولید برای بنزین تا اکتان 98 تا 100 که همان بنزین سوپر است در کشور وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، "سیدمسعود میرکاظمی" روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه وزارت نفت امکان تامین بنزین از بازارهای خارجی را دارد، افزود: در این خصوص قرارداهایی از قبل وجود دارد و ذخایر خوبی نیز موجود است.
به گفته وی تا پایان سال های 89 و 90 تعدادی از پالایشگاه‌ها که روند بهینه‌سازی و افزایش تولید را طی کرده‌اند به بهره‌برداری می‌رسند.
وزیر نفت اظهار امیدواری کرد تا سال‌های 90 و 91 ایران به جمع صادرکنندگان بنزین بپیوندد.
وی یادآور شد از اواخر سال جاری بهره‌برداری از پالایشگاه‌های موجود که روند ارتقا کیفیت را طی کرده‌اند آغاز می‌شود که در این میان تولید محصولات با ارزش افزوده بالا از عمده‌ترین هدف‌ها است که پیگیری خواهد ‌شد.
میرکاظمی با بیان اینکه با افزایش اعتبار و کیفیت پالایشگاه‌ها میزان تولید بنزین در حال افزایش است، افزود: 10 تا 17 پروژه نیز برای اجرا در سطح کشور داریم که سه طرح آن در خلیج فارس است.
وی‌ تولید 35 تا 36 میلیون لیتر بنزین در روز را از جمله برنامه‌های ارتقا تولید در این بخش بیان کرد.
میرکاظمی در پاسخ به پرسشی درباره مخازن اضافه در جزیره خارک نیز گفت: میزان مخازن موجود در جزیره هیچ تغییری نکرده است.
وزیر نفت درباره اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و احتمال افزایش قیمت بنزین، گفت: در این سطوح ابتدا باید تکلیف بنزین مشخص و اینکه قرار است چه میزان از آن آزاد و درآمد حاصل از آن به حساب مردم واریز شود.
وی درباره تاسیس بانک نفت نیز گفت: این بانک قرار است توسط بخش خصوصی متشکل از شرکت‌های ایرانی راه‌اندازی شود که اکنون مراحل آن در بانک مرکزی در حال انجام است.
میرکاظمی حداقل سرمایه این بانک را بر مبنای قانون 200 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این میزان حداقل لازمه تاسیس بانک است.
وی افزود: برای تاسیس بانک نفت، جلسات خوبی با مسئولان بانک مرکزی از سوی بخش خصوصی تشکیل شده و حتی برخی از افراد بازنشسته بانک مرکزی با حضور در آن به حاضران مشورت می‌دهند.

ایرنا
۹ تیر ۱۳۸۹ ۱۶:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.