English
یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹, ۱۴:۴۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با پیشرفت ها و کارهای صورت گرفته در صنعت برق، خاموشی و قطع برق در فرهنگ برق کشور جایی ندارد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با پیشرفت ها و کارهای صورت گرفته در صنعت برق، خاموشی و قطع برق در فرهنگ برق کشور جایی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، "محمد بهزاد" روز پنجشنبه در جلسه معارفه مدیر عامل جدید شرکت برق منطقه ای استان سمنان به فعالیت های انجام شده در صنعت برق کشور اشاره کرد و افزود: اگرچه امسال با گرمای زودرس در خرداد ماه مواجه هستیم اما هیچ گونه قطع برق در کشور وجود ندارد.
وی با بیان اینکه گرمای هوا همه ساله از تیرماه آغاز می شود ولی امسال با گرمای زودرس خرداد مصرف سرانه انرژی برق به شکل چشمگیر و دور از انتظار افزایش داشته است اضافه کرد: نیازمند توجه و صرفه جویی بیش از پیش مردم بزرگوار کشور در مصرف انرژی و مخصوصا برق هستیم.
وی به جایگاه ویژه استان سمنان در صنعت برق کشور اشاره کرد و اظهار داشت: استان سمنان به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص در انتقال نیروی برق و نیز نقش مهمی که درمسیر ارتباط با استان های شمالی و تهران دارد در سطح کشور از اهمیت خاص و منحصربه فردی برخوردار است.
بهزاد با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد از انرژی برق استان سمنان در بخش های صنعت و کشاورزی مصرف می شود ادامه داد: آمادگی تامین برق برای هر نوع توسعه و گسترش در بخش های صنعتی و کشاورزی در سطح استان سمنان را داریم.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی به کویری بودن استان سمنان اشاره و تصریح کرد: با برنامه ریزی و انجام پروژه های مناسبی که در آینده پیش بینی شده است و با توجه به پتانسیل استان سمنان در زمینه استفاده از انرژی های خورشیدی و بادی پیش بینی می کنیم استان سمنان به قطب تولید انرژی های نو در کشور تبدیل گردد.
وی با اشاره به بحث ویژه تلفات در انتقال صنعت برق افزود: استان سمنان با 5/8 درصد تلفات از کمترین میزان تلفات در انتقال انرژی برق در سطح کشور برخوردار است و این در حالی است که متوسط میزان تلفات انرژی برق در کشور حدود 5/17 درصد می باشد.
وی به برگزاری آزمون سراسری در این روزها اشاره کرد و ادامه داد: در هیچ یک از حوزه های برگزار کننده آزمون های سراسری در کشور قطعی برق نداشته ایم و مسوولان تاکنون دراین زمینه اهتمام خاصی داشته اند.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان توانمندی های خاص در صنعت برق کشور افزود: هوشمند کردن کنتورهای برق از برنامه های ویژه در صنعت برق کشور است که تاثیر به سزایی در کاهش میزان تلفات انرژی برق دارد.
در این جلسه "حسن مسلمی" به عنوان مدیرعامل جدید شرکت برق منطقه ای استان سمنان معرفی و از خدمات "سید زمان حسینی" مدیرعامل پیشین تقدیر شد.

ایرنا
۱۰ تیر ۱۳۸۹ ۱۷:۴۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.