English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۶:۳۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو با اشاره به موافقت رئیس جمهور برای جریمه مشترکان پرمصرف برق از محاسبه برق مصرفی این واحدها با قیمت تمام شده خبر داد.

وزیر نیرو با اشاره به موافقت رئیس جمهور برای جریمه مشترکان پرمصرف برق از محاسبه برق مصرفی این واحدها با قیمت تمام شده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، مجید نامجو درباره طرح جریمه مشترکان پرمصرف برق با بیان اینکه پیش بینی می کنیم قانون هدفمندی یارانه ها از نیمه دوم سالجاری اجرایی شود، گفت: بر اساس برآوردهای انجام گرفته در وزارت نیرو با هدفمند شدن یارانه ها، میزان مصرف برق کشور حدود 15 درصد کاهش می یابد.

این عضو کابینه دولت با تاکید بر اینکه با توجه به اجرای این قانون از مهر ماه سالجاری، تصریح کرد: از این رو برای مدیریت مصرف برق در سه ماهه تابستانی قصد جریمه برخی از مشترکان پر مصرف برق کشور را داریم.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه طرح جریمه مشترکان پر مصرف برق را از مراکز دولتی آغاز خواهیم کرد، اظهار داشت: برای اجرای این طرح نیز موافقت رئیس جمهور گرفته شده است.
وی با بیان اینکه بر این اساس قیمت برق مشترکان پر مصرف دولتی معادل بهای تمام شده آن محاسبه خواهد شد، اعلام کرد: در حال حاضر لیست مشترکان پرمصرف برق دولتی توسط وزارت نیرو تهیه شده است.
نامجو همچنین در خصوص افزایش بی سابقه مصرف گاز طبیعی در نیروگاههای کشور، توضیح داد: بهره برداری از نیروگاههای جدید و افزایش بی سابقه دمای هوا از مهمترین عوامل افزایش مصرف گاز در نیروگاههای کشور در روزهای اخیر بوده است.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه افزایش درجه حرارت هوا در روزهای اخیر نسبت به 70 سال گذشته بی سابقه بوده است، بیان داشت: به طوری که در روزهای اخیر درجه حرارت هوا در بیش از 16 شهر کشور بیش از 50 درجه گزارش شده است و از این رو برای حفظ پایداری شبکه برق مجبور به استفاده از واحدهای نیروگاهی کشور با ظرفیت کامل شده ایم.
این عضو کابینه دولت در پایان خاطر نشان کرد: بهره برداری با ظرفیت کامل از نیروگاههای کشور موجب افزایش مصرف گاز طبیعی در این واحدها شده است.
خبرگزاری مهر
۱۱ تیر ۱۳۸۹ ۱۱:۰۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.