English
جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹, ۲۱:۲۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اقدامات عرصه صنعت کشور افتخار آمیز و بی نظیر است

اقدامات عرصه صنعت کشور افتخار آمیز و بی نظیر است
رئیس جمهور اقدامات انجام شده در عرصه صنعت را افتخار آمیز و بی نظیر دانست و گفت: امروز وجود مدیریت متخصص و توانمند در بخش صنعت ، خودباوری عمیق و روش ها و امکانات داخلی، ظرفیت مناسبی برای ایجاد جهش در عرصه صنعت کشور فراهم کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر ، دکتر محمود احمدی نژاد عصر پنجشنبه در دیدار وزیر و شورای معاونین وزارت صنایع و معادن با قدردانی از تلاش ها و زحمات صورت گرفته در بخش صنعت کشور اظهار داشت: رشدی که در عرصه صنعت کشور در دوران پس از انقلاب و به ویژه درسالهای اخیر صورت گرفته ، افتخار آمیز و غیرقابل تصور است.

رئیس جمهور عامل اصلی پیشرفت ملت ایران در عرصه های مختلف به خصوص صنعت را تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس دانست و گفت: خودباوری بالاترین ارزش یک ملت است که با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست. امروز به واسطه تعمیق خودباوری ،هر کالایی که در اختیار صنعت گران و متخصصین داخلی قرار داده شود، قادر به تولید آن هستند در حالی که در گذشته با اینکه منابع مالی هم وجود داشت باید نیازهای خود را از دیگران تامین می کردیم اما امروز چون نگاه ها تغییر یافته و خودباوری تقویت شده است، در بازار روز دنیا کالایی وجود ندارد که متخصصین ایرانی نتوانند آن را تولید کنند.

وی گفت: وزارت صنایع باید برنامه ویژه ای برای معرفی توانمندی های خود به ملت ایران و دیگر ملت ها داشته باشد، چرا که ملت ها با مشاهده پیشرفت های صورت گرفته از سوی ایران، انرژی و توان گرفته وخودباوری و اعتماد به نفس شان تقویت می شود.

دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اینکه باید روحیه خودباوری هر چه بیشتر تقویت یافته و تا اعماق بخش صنعت گسترش یابد.گفت: امیدوارم در پایان برنامه پنجم و حتی دولت دهم، صنعت کشور به جایی برسد که هم غیرقابل برگشت شده و هم تثبیت شود.

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت ارتقای کیفیت تولیدات داخلی به منظور حضور در بازارهای جهانی اظهار داشت: حضور صنایع و کالاهای ایرانی در کشورهای خارجی، پرچم و نماد فرهنگ ایران به شمار می رود و موجب تغییر باورها و نیز علاقه هر چه بیشتر ملت ها نسبت به فرهنگ ایرانی و اسلامی می شود.

دکتر احمدی نژاد در ادامه خواستار حمایت از ابتکارات و نوآوری های داخلی از سوی وزارت صنایع و معادن شد و گفت: استفاده از نوآوری ها و تجاری کردن آنها ، موجب رشد و ارتقای صنعت کشور خواهد شد.

رئیس جمهور تصریح کرد: باید به سرعت صنعت را به پیش برده تا هم اشتغال افزایش پیدا کند و هم تولید و ثروت ملی کشور بیشتر شود.

دکتر احمدی نژاد اهمیت فرهنگ سازی در تولید کالاهای صنعتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: کالای صنعتی فقط یک وسیله اقتصادی نیست بلکه هر کالایی که به زندگی انسان وارد می شود دارای نقش و اثرات فرهنگی و اجتماعی است از این رو باید این مسئله در تولید محصولات صنعتی با نگاه دقیق و ظریف مورد توجه قرار گیرد.

رئیس جمهورهمچنین با تاکید بر رعایت دقیق استانداردها از سوی موسسه استاندارد گفت: تا قبل از این ، موسسه استاندارد صرفا یک موسسه لوکس محسوب می شد در حالی که باید تمام ابعاد تولید از کوچکترین کالا تا پیچیده ترین کالاها و حتی خدمات را زیر نظر داشته باشد چرا که با سلامت ، حیثیت و منابع مردم و نیز ثروت ملی سروکار دارد.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه وزارت صنایع و معادن باید توزیع صنعت و پروژه های صنعتی را در سراسرکشور مدیریت کند،اظهار داشت: عدالت در توزیع صنایع باید درکنار توانمندی ها و موقعیت جغرافیایی مورد توجه مسئولان باشد چرا که همه نقاط کشور باید متناسب با هم پیشرفت کند .وزارت صنایع باید با برنامه ریزی دقیق ، صنایع مختلف را در سراسر کشور متناسب با امکانات منطقه توزیع کند.

دکتر احمدی نژاد در ادامه با اظهار خرسندی از وجود هماهنگی و همدلی بین بخش های مختلف صنعت کشور گفت: باید این هماهنگی و همدلی را هرچه بیشتر حفظ و تقویت کرده و درخدمت تعالی و پیشرفت کشور قرار داد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به گزارش مدیر شرکت دخانیات گفت: در بخش دخانیات نباید هیچگونه انحصار و امتیاز ویژه ای وجود داشته باشد و باید از اقدامات ساختگی در زمینه سیگار و قاچاق آن جلوگیری شود.

در ابتدای این دیدار وزیر صنایع و معادن گزارشی از شاخص های صنعت و نیز فعالیت های صنعتی در سراسر کشور ارائه کرد و سپس هر کدام از معاونین و مسوولان وزارت صنایع و معادن گزارش های اختصاصی در حوزه مسئولیت خود ارائه کردند.  

خبرگزاری مهر
۱۱ تیر ۱۳۸۹ ۲۰:۴۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.