English
چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸, ۲۱:۲۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ارائه مهلت دوباره به مپنا برای احداث ظرفیت نیروگاهی مورد نیاز بخش صنعت

ارائه مهلت دوباره به مپنا برای احداث ظرفیت نیروگاهی مورد نیاز بخش صنعت

معاون گسترش پروژه‌های صنعتی سازمان گسترش و نوسازی صنایع با اشاره به مذاکرات انجام شده برای ایجاد 3 هزار تا 4500 مگاوات ظرفیت نیروگاهی مورد نیاز بخش صنعت توسط شرکت مپنا، گفت: پیشنهاد مپنا دارای نواقصی بود که برای رفع آن مجدداً به این شرکت مهلت داده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، خلیل ارجمندی اظهار داشت: مسئولان شرکت مپنا باید مشخصات فنی طرح را به سازمان گسترش ارائه کنند و علاوه بر این، شرکت‌های خارجی که سازنده تجهیزات اصلی پروژه محسوب می‌شوند را نیز معرفی کند.
وی افزود: در طرح پیشنهادی مپنا، نحوه انتقال دانش فنی، زمان‌بندی ساخت و تأمین تجهیزات پروژه نیز باید مشخص شود.
وی با بیان اینکه فرصت زیادی برای ایجاد ظرفیت‌های نیروگاهی بخش صنعت نداریم، گفت: امیدواریم هر چه سریعتر نیروگاه‌های با کلاس F در کشور احداث شوند.
ارجمندی نیاز بخش صنعت به ایجاد ظرفیت‌های جدید نیروگاهی را سالانه 3 تا 4 هزار مگاوات عنوان کرد و افزود: با توجه به نرخ رشدی که برای بخش صنعت در برنامه پنجم پیش بینی شده، باید برق مورد نیاز این بخش فراهم شود.
وی تصریح کرد: استفاده از برق به جای گاز در تولید محصولات صنعتی علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی، امکان صادرات برق مازاد و ایجاد ارزش افزوده بیشتر را نیز فراهم می‌کند.
به گزارش فارس، ارجمندی 23 خردادماه از ارائه مهلت 10 روزه به شرکت مپنا برای ارائه طرح جامع فنی مطابق با شرایط درخواستی صنایع خبر داده و گفته بود: در صورتی که مپنا در زمان مناسب طرح فنی خود را ارائه ندهد سازمان گسترش وارد کار می‌شود و اجرای پروژه‌های نیروگاهی را آغاز خواهد کرد.
وی با اشاره به مصوبه دولت برای ایجاد 3 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی مورد نیاز بخش صنعت، گفته بود: به این ترتیب برق مورد نیاز مس سرچشمه، گل‌گهر، چادرملو، ایرالکو، المهدی و فولاد خوزستان تأمین خواهد شد.
وی با بیان اینکه قرار است شرکت مپنا طرح مورد نیاز برای اجرای این پروژه‌ها را به وزارت صنایع ارائه دهد، گفته بود: طبق نظر وزیر صنایع شرکت مپنا 20 روز فرصت داشت تا طرح خود را ارائه دهد، ولی پس از گذشت بیش از 50 روز تاکنون طرحی که دارای توجیه قابل قبولی باشد، ارائه نشده است.
به گفته وی ظرفیت هر نیروگاه بین 300 تا 500 مگاوات تعریف شده است.

خبرگزاری فارس
۱۵ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۲۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.