English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۱۰:۱۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

قرائت کنتورهای مشترکان برق اصفهان از طریق فیبر نوری

قرائت کنتورهای مشترکان برق اصفهان از طریق فیبر نوری
با استفاده از بستر فیبر نوری، انتقال اطلاعات با سرعت بسیار بالا امکان پذیر شده است.
رییس بازار برق اصفهان گفت: شرکت برق منطقه ای اصفهان موفق شد ارتباط کنتورهای مشترکان خود را با بازار برق اصفهان از طریق شبکه فیبر نوری برقرار کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "حسین نویدفر" افزود: در زمان حاضر برق منطقه ای اصفهان موفق شده است پس از شرکت برق منطقه ای غرب به دلیل آماده شدن این بستر و با استفاده از فناوری برتر فیبر نوری، ارتباط 37 کنتور بازار برق را در هشت ایستگاه 400 و 230 کیلوولت و دو نیروگاه برقرار کند.
وی اظهار داشت: کنتورهای مذکور از نوع EDMI است که با برنامه ریزی های انجام شده بر روی آنها، امکان استخراج اطلاعات موجود بر روی کنتور از طریق فیبر نوری در مدت زمان بسیار کوتاه قابل انجام است.
نویدفر ادامه داد: در زمان حاضر در بسیاری از شرکت های برق منطقه ای انتقال اطلاعات کنتورهای بازار برق از طریق خطوط تلفن و یا از طریق GS مودم و سیم کارت انجام می شود که مشکلات عدیده ای را به همراه دارد.
وی عیوب انتقال دیتا از راه های یادشده را بالا بودن مدت زمان برداشت اطلاعات به ویژه از طریق تلفن همراه، نیاز به تعداد زیاد خط تلفن با توجه به حجم بالای کنتورها، هزینه های بالای استفاده از خط تلفن و تلفن همراه و قطعی های بسیار زیاد خطوط تلفن و در نتیجه اعزام شخص جهت برداشت اطلاعات به صورت دستی در فاصله کوتاه زمانی (سه الی هفت روز یک بار) با توجه به حجم بالای کنتورها برشمرد.
نویدفر افزود: با استفاده از بستر فیبر نوری افزون بر مرتفع شدن مشکلات یادشده و صفر شدن هزینه ها، انتقال اطلاعات با سرعت بسیار بالا امکان پذیر شده است.
رییس بازار برق اصفهان اتصال همزمان به تمامی کنتورهای بازار برق را جهت گرفتن اطلاعات این کنتورها از دیگر مزایای فیبر نوری برشمرد و افزود: این در حالی است که در روش قبلی ما می توانستیم در هر زمان تنها از طریق تلفن یا تلفن همراه فقط با یک کنتور ارتباط برقرار کرده و مدت زمان بسیار بالایی را صرف انتقال و گرفتن اطلاعات کنیم.
نویدفر اذعان داشت: هم اکنون افزون بر 37 کنتور نام برده شده با تهیه مبدل های لازم اطلاعات کنتورهای بازار برق اصفهان که در 15 ایستگاه انتقال و فوق توزیع دیگر نصب شده است نیز در آینده بسیار نزدیک به شبکه فیبر نوری متصل خواهد شد.
رییس بازار برق اصفهان در پایان ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال جاری در حدود 60 درصد از کنتورهای بازار برق اصفهان به شکبه فیبر نوری متصل شوند.
گفتنی است هم اکنون کنتورهای بازار برق اصفهان در 152 ایستگاه انتقال و فوق توزیع برق منطقه ای اصفهان وظیفه ثبت میزان انرژی مصرفی 28 مشترک صنعتی اصفهان از جمله فولاد مبارکه و ذوب آهن و همچنین سه شرکت توزیع برق استان، شهرستان اصفهان و چهارمحال و بختیاری را بر عهده دارند.
سایت خبری وزارت نیرو
۱۵ تیر ۱۳۸۹ ۱۷:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.