English
جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹, ۲۲:۱۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حمایت پاکستان از بخش خصوصی در تولید برق

حمایت پاکستان از بخش خصوصی در تولید برق
وزیر آب و انرژی پاکستان تصریح کرد که رویکرد دولت متبوعش نسبت به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بخش خصوصی مثبت بوده و پاکستان مایل است همکاری لازم را با ایشان در بخش انرژی به عمل آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، "رجا پرویز اشرف "، وزیر آب و انرژی پاکستان تصریح کرد: 1200 مگاوات برق تولید شده توسط تولیدکنندگان مستقل انرژی تا پایان سال جاری میلادی به شبکه انرژی پاکستان افزوده می‌شود. این افزایش تولید در راستای سیاست‌های انرژی مصوب سال 2002 انجام شده است که مقدار کل آن به 2465 مگاوات می‌رسد.
وی از در دست اقدام بودن 7 پروژه تولید انرژی به میزان 1265 مگاوات طی دوره زمانی یک‌ساله خبر داد.
به گفته وزیر آب و انرژی پاکستان تا پایان سال جاری میلادی یک پروژه 1200 مگاواتی دیگر به شبکه تولید انرژی کشوری خواهد پیوست که متولی آن بخش خصوصی خواهد بود.
پرویز اشرف افزود: امروز پاکستان نیز همچون بسیاری از دیگر کشورها با کمبود انرژی مواجه است که فشار این کمبود بر دوش اقتصاد و جامعه پاکستان احساس می‌شود. من بر این باورم که هر بحرانی در کنار خود فرصت‌هایی ایجاد می‌کند، از جمله این فرصت‌ها اجلاس اخیر انرژی به ریاست "یوسف‌رضا گیلانی " نخست‌وزیر بود که طی آن بخش خصوصی به تسریع پروژه‌های تولید انرژی خود تشویق شد.
همچنین صدور مجوز نیروگاه 1000 مگاواتی ذغال‌سنگی نیز به تصویب رسیده که بوسیله شرکت EPGL با همکاری دولت ایالتی سند به انجام خواهد رسید.
وزیر آب و انرژی پاکستان ابراز داشت: ما به تسهیل سرمایه‌گذاری معتقدیم و خواستار همکاری با کارآفرینان مستقل هستیم. رویکرد ما نسبت به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان مثبت است و ما می‌خواهیم همکاری لازم را با ایشان در بخش انرژی پاکستان به عمل آوریم.
وی همچنین بر استفاده از منابع بومی در تولید انرژی برق تاکید کرد.

خبرگزاری فارس
۲۱ تیر ۱۳۸۹ ۱۲:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.