English
یکشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۹, ۱۲:۵۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو اعلام تعطیلی دو روزه از سوی دولت را "تصمیمی درست" خواند و اعلام کرد در این دو روز 4 هزار مگاوات در مصرف برق صرفه جویی شد.

وزیر نیرو اعلام تعطیلی دو روزه از سوی دولت را "تصمیمی درست" خواند و اعلام کرد در این دو روز 4 هزار مگاوات در مصرف برق صرفه جویی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزای مهر، مجید نامجو گفت: با توجه به افزایش دمای هوا و مصرف برق در کشور، میزان تولید برق از نیروگاههای برق آبی افزایش یافته است و وزارت نیرو مجبور به رهاسازی آب بیشتری از مخازن این سدها است.

وزیر نیرو افزود: افزایش تولید برق از نیروگاههای برق آبی مستلزم رهاسازی آب زیادی است و البته وزارت نیرو این آب را برای استفاده بخش کشاورزی مدیریت می کند.
وی اعلام تعطیلی از سوی دولت در دو روز گذشته را "تصمیمی درست" خواند و گفت: در روز یکشنبه هفته جاری 2 هزار مگاوات و در روز گذشته (دوشنبه) معادل همین رقم صرفه جویی در مصرف برق صورت گرفته است. 
نامجو اظهار داشت: اگر دولت این تعطیلی را اعمال نمی کرد، به همان نسبت مصرف بالاتر می رفت و این 2 هزار مگاواتی که هر روز صرفه جویی شده است، به پیک مصرف آن روز اضافه می شد. به هرصورت به شرایطی می رسیدیم که ممکن بود برخی بخشهای فنی صدمه ببینند.
وزیر نیرو از مردم درخواست کرد که مصارف خود را کاهش دهند و از وسایل برقی غیرضروری در ساعات پیک مصرف بهره برداری نکنند.
خبرگزای مهر
۲۲ تیر ۱۳۸۹ ۱۲:۱۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.